Streda 15. 8. 2018

• Úradné hodiny počas prázdnin budú v kancelárii školy každú stredu od 9.00 do 12.00 hod.

• Exkurzia Historické Škótsko

Od 16.6.2018 - 23.6.2018 sa 39 žiakov našej školy vybralo objaviť krásy a históriu (nielen) Škótska. Začali sme v univerzitnom meste Oxford, pokračovali sme prehliadkou kráľovskej jachty Britannia a historickým Edinburgom, očarila nás Škótska vysočina a plavba po jazere Loch Ness. Magickú atmosféru mestečka St.Andrews doplnil úchvatný výhľad z rozhľadne Wallace Monument. Fyzikálne zákony sme si overili v praxi pri návšteve originálneho otáčacieho lodného výťahu Falkirk Wheel. Cestou späť sme boli ohromení katedrálou v Yorku a letné slnko nás opálilo v prímorskom letovisku Brighton. Zážitkom bol, aj napriek veľmi dlhej ceste, aj prechod Eurotunelom.

• Na mládežníckej olympiáde žiakov základných škôl a 8-ročných gymnázií – Kalokagatia 2018 v Trnave v rámci udeľovania športovej ceny fair – play boli ocenení Mgr. Elena Dugovičová a Mgr. Peter Orgler. Na návrh Olympijského klubu Bratislava a Krajskej rady SAŠŠ Bratislava prevzali z rúk čestného predsedu SAŠŠ Antona Javorku a zástupcu mesta Trnavy cenu za celoživotné dielo. Toto ocenenie im patrí za ich niekoľko ročnú prácu s mládežou v školstve.

• Po roku, 28.6., kvarta opäť zavítala do bratislavského útulku. Aj napriek upršanému ránu nám zasvietilo slniečko a deň sme si spolu so psíkmi užili.

• Na Visegráde sa na jeseň roku 1335 konal známy Visegrádsky kongres, na ktorom sa stretli najvýznamnejší panovníci strednej Európy. Tieto fakty z dejepisu i z geografie si overila na hrade trieda III.A dňa 28.júna na celodennej exkurzii . Krásna vyhliadka z hradu na Dunaj a jeho slávny ohyb pripomenula i Nagymaros, obec preslávenú nedostavaným vodným dielom. Študenti videli aj to , že Dunaj spája krásne miesta a dáva vyniknúť stavbám na jeho brehoch. Ostrihomská bazilika je jednou z nich. Táto klasicistická bazilika z 19. storočia je najväčšou v Maďarsku a 3. najväčšou v Európe. Prechádzka v lejaku od tejto baziliky po Moste Márie Valérie z Ostrihomu do Štúrova ponad Dunaj mala tiež niečo do seba. Ale aj tak cesta za poznaním vlakom, busom a loďou za to stála.