• Voľby

Na našej škole uskutočnili simulované študentské voľby, kde si pätnásť a viac roční študenti mohli vyskúšať svoje základné ľudské právo - voliť. Výsledky budú známe už túto stredu pred 1. kolom prezidentských volieb.

Vďaka patrí všetkým voličom, ktorí týmto spôsobom rozvíjajú demokratickú tradíciu v našom štáte a aj na našej škole. Vidíme sa o týždeň v pondelok, keď sa bude konať 2. kolo simulovaných volieb.

• Čaute!

Duševné zdravie sa týka nás všetkých. Práve tejto tematike sa venovalo dňa 6. februára 2024, kedy sa študenti tried 1.BA a 2.BA zúčastnili inscenácie SND (classroomplay) Čaute!

Príbeh Zoje a Šimona otvoril témy návštevy terapeuta, depresie, domáceho násilia a adopcie. Autorkou hry, ktorú pre Činohru SND na objednávku napísala, je mladá dramatička a dramaturgička Tereza Trusinová. Príbeh vznikol v réžii Roberta Rotha a pod vedením Mária Drgoňu. Vynikajúce herecké výkony Alexandry Lukáčovej a Kristófa Melecskyho boli skvelým podnetom na diskusiu, ktorá nasledovala po predstavení v prítomnosti našej školskej psychologičky.

• Olympiáda v anglickom jazyku

Olympiáda v anglickom jazyku sa rok čo rok teší veľkému záujmu medzi študentmi nášho gymnázia. Po kreatívnych nápadoch v ústnej časti školského kola nás nesmierne tešia aj úspechy a reprezentácie v okresnom a krajskom kole súťaže:

1. Daniel Hájek (septima) – 2. miesto – OK OAJ – kat. 2B
            2. Adam Rehák
    • Oslavy 50. výročia Gymnázia Hubeného

Dňa 8.6.2023 o 10.00 sa otvorili brány Nemeckého kultúrneho domu v Rači pre všetkých, ktorí si v týchto nádherných priestoroch prišli pripomenúť a osláviť 50. výročie vzniku nášho gymnázia.

Program podujatia prebiehal v réžii dvojice skúsených moderátorov – p. Bomboša a p. Martinkovej z Rádia Slovensko a priniesol množstvo úsmevných momentov pri spomienkach bývalých absolventov a moderátorov na časy strávené na našom gymnáziu. Tiež sme si mohli pozrieť video-odkazy bývalých absolventov, ktorí síce nemohli byť prítomní, ale aspoň takto prejavili škole svoju priazeň. Prítomným sa poďakovala za účasť p. riaditeľka - Janka Grančičová. Program doplnili tanečné, spevácke a hudobné vystúpenia našich žiakov, ale aj bývalých absolventov. Sme radi, že pozvanie prijali aj bývalí starší kolegovia, ktorí neunikli otázkam moderátorov. Po slávnostnom obede bol čas na mnohé neformálne rozhovory.

Atmosféru podujatia plne zachytávajú nasledujúce fotografie.

Sa uskutoČnIL V UTorok 5. decembra 2023

od 8:15 do 13:00 hod.

PROGRAM DOD:

• informácie o prijímaní na naše gymnázium, možnosti a zameranie štúdia
        • v štvorročnom študijnom odbore - 7902 J 00  (určené pre 9. ročník)
        • v osemročnom študijnom odbore- 7902 J 00  (určené pre 5. ročník)
        • v päťročnom študijnom odbore - 7902J74 bilingválne štúdium slovensko-anglické (určené pre 8. a 9. ročník)
      • Informácie o našej škole a možnostiach štúdia nájdete v priložených videách a materiáloch:

Prezentácia o škole

História školy