• Oliver Twist

  V stredu 7.februára si 120 žiakov našej školy pozrelo divadelné spracovanie románu Charlesa Dickensa  Oliver Twist, v anglickom jazyku, v podaní hercov divadelnej spoločnosti TNT Theatre Britain, pre ktorých je angličtina materinským jazykom. Veľkým prínosom pre študentov bola možnosť vnímať a porozumieť hovorenému aj spievanému autentickému slovu v anglickom jazyku. 

 • Valentínsky ples 2018

  Do galérie Valentínsky ples 2018 boli pridané fotografie.

 • Okresné kolo MO

   

  Gratulujeme Matejovi Chovancovi, ktorý sa umiestnil na 1.mieste v okresnom kole Matematickej olympiády v kategórii Z9. Úspešným riešiteľom reprezentujúcim našu školu sa stal aj Lukáš Šrol, ktorý obsadil 5.miesto. Gratulujeme a všetkým zúčastneným ( Emma Melichová - 6.miesto, Barbara Zarembová - 9. miesto, Veronika Uhrinová - 10.miesto, Hanka Sallemová - 13 miesto, Pavel Achberger - 14.miesto) ďakujeme za reprezentáciu školy. 

 • Finančná akadémia

  Hypotéka? Spotrebiteľský úver? Samostatné bývanie? Auto? Aj tieto dilemy riešili v rámci vzdelávania Finančnej akadémie naši tretiaci a septima v utorok 30.1.2018. Ako celú problematiku pochopili, sa veru ukáže až v bežnom živote o „niekoľko rokov“. Držme im palce v správnom rozhodovaní sa v budúcnosti, či vari už teraz po 18 – ke?

 • Vedecká cukráreň

   

  V utorok 30.1. sme navštívili Vedeckú cukráreň. Témou boli snehové vločky. Viac nájdete na stránke predmetu fyzika.

 • Školské kolo MO

  V utorok 30.1.2018 prebehlo na našej škole školské kolo matematickej olympiády v kategóriách C a D (kvinta, sexta, 2.A). 

 • Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

  Študenti nášho gymnázia nás opäť úspešne reprezentovali v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku a obsadili skvelé miesta v nasledujúcich kategóriách: 

  1B - Hana Viktória Sallemová (kvarta) - 2. miesto

  2A - Norik Amirkhanyan (sexta) - 1. miesto

  2B - Peter Mačuga (oktáva) - 2. miesto

  Súťažiacim srdečne blahoželáme a Norikovi držíme palce v krajskom kole! :) 

 • DOD 2018

  Vo štvrtok 11. januára bol Deň otvorených dverí. Okrem záujemcov o štúdium na našej škole k nám zavítala aj vzácna návšteva - župan Bratislavského kraja pán Juraj Droba, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu BSK pán Igor Urbančík a náš račiansky starosta pán Peter Pilinský. Prezreli si školu, podebatovali so študentmi aj vedením školy. K príjemnej atmosfére určite prispel aj fakt, že pán Droba a pán Pilinský sú naši absolventi.

   Do galérie DOD 2018 boli pridané fotografie.

 • 12. 1. 2018

  V súvislosti s výdajom desiatej sme aktualizovali sme modul Prev. poriadok ŠJ, kde sú informácie o platbách.

 • Na 13-tke trochu inak

  Do našej školy v stredu 20.12. zavítal známy spevák, herec a zabávač Thomas Puskailer. So žiakmi kvinty v priateľskej atmosfére debatoval o mnohých zaujímavých veciach. Porozprával o svojich začiatkoch, príchode na Slovensko i o súčasných aktivitách, napríklad o Eco Tour. Ochotne odpovedal na množstvo našich zvedavých otázok. Toto príjemné stretnutie nám bude pripomínať spoločná fotografia i rozdané podpiskarty.

  Do budúcna plánujeme zorganizovať ďalšie stretnutia so zaujímavými hosťami.

  Jakub Andacký, kvinta

 • Deň otvorených dverí na FIIT 2017

  Dňa 15.decembra 2017 sa 16 študentov sexty , septimy a III.A zúčastnilo na DOD fakulty FIIT STU. Dozvedeli sa priamo od pani dekanky a prodekana fakulty informácie o FIIT STU, o prijímacom konaní, o štúdiu,o študijných programoch, o študentských projektoch, a taktiež informácie o súťažiach ProFIIT a IIT.SRC Junior, ako aj to, že základom štúdia sú dobré vedomosti z matematiky na strednej škole a vôľa „chcieť vedieť“ . Naši študenti sa intenzívne zaujímali o formy štúdia, azda aj preto máme dostatok úspešných absolventov tejto ťažkej fakulty, o čom svedčí aj ďakovný list z FIIT našim pedagógom za kvalitnú výučbu na našej škole (uvedený na našej webstránke).

 • Pytagoriáda

  Vo štvrtok 14.12.2017 sa konalo školské kolo Pytagoriády v kategóriách príma (P6), sekunda (P7) a tercia (P8). Do okresného kola postupujú Daniel Keveš z prímy (18b), Martin Benko zo sekundy(21b) a Dalibor Komárik z tercie (25b).

  Postupujúcim gratulujeme a držíme palce.

 • Obvodné kolo v basketbale stredných škôl

  Gymnázium, Hubeného 23, Bratislava zorganizovalo  12.12.2017 obvodné kolo v basketbale stredných škôl v kategórii chlapcov. Aj v tomto roku si študenti našej školy , za účasti štyroch družstiev ,suverénnym spôsobom vybojovali I.miesto a postúpili do krajského kola. 

  Poradie : 

  1.      Gymnázium, Hubeného 23, Bratislava

  2.      SOŠ polygr. Račianska 190, Bratislava

  3.      Gymnázium Česká, Bratislava

  4.      Obchodná akadémia, Račianska 107, Bratislava 

  Gratulujeme !

 • Mikulášsky turnaj

  V piatok 8.12. sme pre našich najmladších, triedy -  príma, sekunda, tercia, kvarta (dievčatá) zorganizovali tradičný,,Mikulášsky športový deň". Dievčatá si zmerali sily vo vybíjanej a chlapci vo futsale. Nebolo až tak dôležité, kto v jednotlivých zápasoch vyhral,ale že si všetci s chuťou zahrali a odniesli veľa športových zážitkov.

 • Exkurzia vo Viedni

  Žiaci tercie a kvarty strávili predmikulášsky deň návštevou Technického múzea vo Viedni, kde sa mohli zoznámiť s rôznymi technickými vychytávkami z doby minulej, aj súčasnej. Pokračovali návštevou cisárskeho zámku v Schönbrunne, kde sa dozvedeli infromácie zo života Márie Terézie a jej rodiny. Záver exkurzie strávili v príjemnej spoločnosti Mikuláša na Weihnachtsmarkt.

 • Sekunda v divadle- The Dark Trip – Cesta do tmy

  Ako môže jeden životný príbeh inšpirovať ostatných ľudí k životu bez drog, sa študenti
  sekundy presvedčili dňa 30. novembra 2017. V priestoroch DK Zrkadlový háj zažili One-man-show v podaní Martina Žáka,  ktorý cez divadelné predstavenie prerozprával svoj zážitok s drogami.

 • Finančná akadémia

  Vo štvrtok  30.novembra sa na našej škole realizovala 2.časť celoročného vzdel.cyklu FINANČNÁ  AKADÉMIA. Tentoraz sa III.A a septima dozvedeli kto je a nie je v súčasnosti „Dobrý resp. zlý hospodár“, či už ako brigádnik- študent  alebo v hlavn. prac.pomere.      A čo na záver ?   Adolf Peter Záturecký:  Slovenské príslovia...  Aj paripa za tisíc dukátov sa potkne

 • Exkurzia v TV JOJ

  Študenti z prímy a zo sekundy sa zúčastnili zaujímavej exkurzie v TV JOJ. Mali možnosť vidieť štúdiá rôznych programov: Súdna sieň, Inkognito a Všetko, čo mám rád. Deti si štúdiá prezreli a zároveň sa dozvedeli zaujímavé informácie o jednotlivých programoch. Mnohé informácie nás prekvapili, keďže v televízii sa mnohé detaily javia úplne inak. 

 • Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku

  Aj tento rok prebehlo koncom novembra školské kolo olympiády v cudzích jazykoch.

  Do obvodného kola Olympiády v anglickom jazyku postupujú v nasledujúcich kategóriách títo študenti:

  1A – Richard Kobza (sekunda)

  1B – Hana Sallemová (kvarta)

  2A – Norik Amirkhanyan (sexta)

  2B – Peter Mačuga (oktáva)

  Do obvodného kola Olympiády v nemeckom jazyku postupujú v nasledujúcich kategóriách títo študenti:

  2A – Katarína Sallemová (sexta)

  2B – Linda Šuleková (oktáva)

  2C – Simona Jexová (oktáva)

  Blahoželáme a držíme palce v obvodnom kole! 

 • PIŠQWORKY - BLAHOŽELÁME

  Vo štvrtok 16.novembra sa na Gymnáziu Mercury konalo oblastné kolo súťaže stredných škôl v pišqworkách. Zúčastnilo sa tam 21 družstiev, napr. družstvá z Gymn. Mercury, Gymn. pre nadané deti, z Akadémie Host , z Gymn. na Českej a ďalší. Naši bojovali ako Gumkáči, a tak sa do prvej 4-ky prebojovali naše dve družstvá – kvinta aj sexta. Po veľkom vyraďovacom zápase postúpila nakoniec aj cez našu sextu  kvinta do slovenského kola, odkiaľ cesta vedie už len do grandfinále v Brne. Preto im blahoželáme a 1.12. ešte držíme palce!
  foto na stránke : http://www.pisqworky.cz/fotogalerie-detail/3019

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Hubeného 23, Bratislava
  Hubeného 23, 834 08 Bratislava
 • 02 44 88 41 41
  fax: 02 44 88 11 09
  www.ghubeneho.edupage.org

Fotogaléria