• ENGLISH  WEEK

  Minulý týždeň, 8.10.2018 - 12.10.2018, sa u nás opäť konal intenzívny kurz konverzácie v anglickom jazyku, ktorý viedli anglickí lektori Emma a Matty pod vedením Guya Cheethama z Veľkej Británie. Študenti si počas šiestich vyučovacích hodín denne mohli overiť a nadobudnúť nové komunikačné zručnosti. 

   

 • Okresné kolo vo futsale

  Naši chlapci za účasti deviatich družstiev, obsadili v okresnom kole  vo futsale 1.miesto a vybojovali si postup do krajského kola, kde im budeme držať palce.Na turnaji neprehrali ani jeden zápas a výborne reprezentovali školu. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený náš študent Gabriel Hornyák.

  Gratulujeme !

 • Exkurzia v Skalici

  5.10. 2018 sa trieda sekunda zúčastnila historicko - literárnej exkurzie do PETRUSU. Dozvedeli sa veľa zaujímavostí o ručnej výrobe papiera a každý si "na vlastné ruky" vyskúšal ako sa takýto papier vyrába. Exkurzia pokračovala do mestečka Skalica, v ktorom sa zoznámili s históriu tohto mesta a ochutnali slávny "Skalický trdelník".

 • Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

  Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

  V utorok 9.10.2018 si osem našich študentov prevzalo  Bronzovú cenu  a certifikát potvrdzujúci ukončenie bronzovej úrovne medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu. Gratulujeme a veríme, že budúci rok si budú môcť prevziať Striebornú medailu a počet absolventov bronzovej úrovne  sa rozšíri.

 • Deň župných škôl v Avione

  Aj tento rok sme sa zúčastnili v Avione Dňa župných škôl a odprezentovali sme tam našu školu. V kultúrnom programe  nás reprezentovali Aďa Blahová zo septimy a Katka Gažová z oktávy.

   

 • Noc výskumníkov

  Noc výskumníkov

  V piatok 28. 9.18 sa opätovne výber záujemcov tretích a štvrtých ročníkov zúčastnil akcie Noc výskumníkov. Absolvovali prednášku o využití počítačových hier vo vzdelávaní , prednášku o vákuu spojenú s pokusmi , súťaže v P-mat , vyskúšali si rôzne pokusy vo vedeckých stánkoch počínajúc biológiou, cez fyziku, chémiu až po kybernetiku.

  Cieľom vedy nie je otvárať dvere nekonečnej múdrosti, ale vyčítať hranice nekonečnému omylu.“ Bertolt Brecht, nemecký básnik, dramatik

 • PRÍMA VO VINOHRADE

  V račianskych vinohradoch je čas oberačiek a naša príma bola pozvaná do jedného z nich, aby sa oboznámila s našim chotárom a prácou vinohradníkov. Počasie nám prialo a deťom sa plnili nielen brušká, ale aj košíky frankovkou modrou.  

 • 1918-1968

  V utorok, 18.09. 2018, sa žiaci navštevujúci Seminár z dejepisu zúčastnili Vedeckej cukrárne. Prednášku a následnú diskusiu na tému: „Osudové osmičky vo vzťahu k Slovensku a Slovákom„ viedol PhDr. Stanislav Sikora, CSc. Naši žiaci sa dozvedeli mnohé informácie a súvislosti o našich moderných dejinách, ktoré zužitkujú i počas prípravy na maturitnú skúšku.

  Vo štvrtok, 20.09.2018, navštívili žiaci Septimy výstavu o okupácii v roku 1968 v priestoroch Novej Cvernovky na Račianskej ulici. Výstava bola spojená so zaujímavou prednáškou Living Memory „Rok 1968 a následná normalizácia“.

 • Imatrikulácie trochu inak

  Imatrikulácie trochu inak

  Kvinta pripravila teambuildingové aktivity pre našich prvákov. Ich úlohou bolo nájsť svoju pani profesorku triednu. Riešili, hádali, plnili úlohy a pátrali. Nakoniec sa im podarilo pomocou indícií úlohy splniť. Získali triednu a zároveň sme ich privítali do študentskej komunity našej školy. Veríme, že sa im bude u nás páčiť a štyri roky štúdia si na škole užijú.

 • Poznávacia exkurzia v Čechách

  Žiaci kvarty a kvinty začali školský rok poznávacou exkurziou. Navštívili sme jaskyňu Macocha, hrad Karlštejn, absolvovali sme prehliadku Prahy a tretí deň sme strávili vo vedeckom centre Techmánia v Plzni. 

 • Sekunda vo Vodárenskom múzeu

  Dňa 18.9.2018 sa sekunda zúčastnila zaujímavej exkurzie do Vodárenského múzea, ktoré sídli v historických priestoroch pôvodnej čerpacej stanice v Karlovej Vsi. Pozreli sme si stálu expozíciu, kde sme sa dozvedeli o histórii vodárenstva, kolobehu vody, výroby a distribúcie vody do domácností. Exkurziu sme ukončili návštevou krásnej Vodárenskej záhrady.

   

 • Školská jedáleň

  Informácie k stravovaciemu systému a prihlášku na stravovanie v školskej jedálni nájdete v priložených súboroch. 

  Oľga Rapčanová, vedúca školskej jedálne

 • Exkurzia Historické Škótsko

  Exkurzia Historické Škótsko

   

  Od 16.6.2018 - 23.6.2018 sa 39 žiakov našej školy vybralo objaviť krásy a históriu (nielen) Škótska. Začali sme v univerzitnom meste Oxford, pokračovali sme prehliadkou kráľovskej jachty Britannia a historickým Edinburgom, očarila nás Škótska vysočina a plavba po jazere Loch Ness. Magickú atmosféru mestečka St.Andrews doplnil úchvatný výhľad z rozhľadne Wallace Monument. Fyzikálne zákony sme si overili v praxi pri návšteve originálneho otáčacieho lodného výťahu Falkirk Wheel. Cestou späť sme boli ohromení katedrálou v Yorku a letné slnko nás opálilo v prímorskom letovisku Brighton. Zážitkom bol, aj napriek veľmi dlhej ceste, aj prechod Eurotunelom.

 • Škola – šport – fair-play

  Na mládežníckej olympiáde žiakov základných škôl a 8-ročných gymnázií – Kalokagatia 2018 v Trnave v rámci udeľovania športovej ceny fair – play boli ocenení Mgr. Elena Dugovičová a Mgr. Peter Orgler. Na návrh Olympijského klubu Bratislava a Krajskej rady SAŠŠ Bratislava prevzali z rúk čestného predsedu SAŠŠ Antona Javorku a zástupcu mesta Trnavy  cenu za celoživotné dielo. Toto ocenenie im patrí za ich niekoľko ročnú prácu s mládežou v školstve.

 • Venčenie psíkov z útulku

  Po roku, 28.6., kvarta opäť zavítala do bratislavského útulku. Aj napriek upršanému ránu nám zasvietilo slniečko a deň sme si spolu so psíkmi užili.

 • Visegrád znamená "hrad na vyššom mieste"

  Na  Visegráde sa na jeseň roku 1335 konal známy Visegrádsky kongres, na ktorom sa stretli najvýznamnejší panovníci strednej Európy.  Tieto fakty z dejepisu  i z geografie si overila na hrade trieda III.A  dňa 28.júna na celodennej exkurzii .  Krásna vyhliadka z hradu na Dunaj a jeho slávny ohyb pripomenula i Nagymaros, obec preslávenú nedostavaným vodným dielom. Študenti videli aj to , že Dunaj spája krásne miesta a dáva vyniknúť stavbám na jeho brehoch. Ostrihomská bazilika   je jednou z nich. Táto klasicistická bazilika z 19. storočia je najväčšou v Maďarsku a 3. najväčšou v Európe.  Prechádzka v lejaku od tejto baziliky po  Moste Márie Valérie z Ostrihomu do Štúrova ponad Dunaj mala tiež niečo do seba. Ale aj tak cesta za poznaním vlakom, busom a loďou za to stála. 

  História tým, že podáva správu o minulosti, umožňuje ľuďom posudzovať prítomnosť.“  Thomas Jefferson   

 • S buzolou a s mapou až stupeň víťazov

  Svoje úspešné ťaženie za titulom školský majster SR začala na okresnom kole v orientačnom behu, kde získala zlatú medailu a postup do krajského kola. V silnej konkurencii sa jej ušla bronzová medaila a právo postupu na M-SR v orientačnom behu v kategórii žiačok základných škôl. Takáto bola cesta Ivony Rohaľovej k vytúženému cieľu popasovať sa s najlepšími žiačkami v kategórii pre základné školy na M-SR v orientačnom behu v Martine v dňoch 12.–13.6.2018. Medzi 30 najlepších z celého Slovenska musela preukázať svoje schopnosti čo najrýchlejšie zabehnúť svoju trasu a ešte aj nájsť všetky kontroly. Nebolo to ľahké, ale zabojovala a svoj výkon korunovala ziskom zlatej medaily a titulom „Školský majster SR„ v orientačnom behu základných škôl – kategória žiačky.

  Srdečne jej k tomuto úspechu a skvelému výkonu blahoželáme a ešte veľa takýchto pekných výkonov počas jej pôsobenia na našej škole.

 • Zbierame – pomáhame!

  Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme sa posnažili a nazbierali veľmi veľa vrchnáčikov na pomoc chlapcovi vozičkárovi z obce Gajary. Veľké poďakovanie patrí všetkým žiakom školy, všetkým pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom školy, ktorí  pravidelne ale aj jednorazovo prispeli týmito „farebným peniažkami „. Stačí tak málo – nevyhadzovať vrchnáky do koša, ale odkladať ich, a môžete tak pomôcť naozaj chorým a sociálne slabším ľuďom. 

  Ako hovorí jedno africké príslovie, Keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach robí veľa malých vecí, svet sa zmení”.

 • Exkurzia "Carnuntum"

  Exkurzia "Carnuntum"

  V pondelok 11.6.2018 sa Príma vybrala na exkurziu do blízkeho múzea Carnuntum u našich rakúskych susedov. Mali možnosť na vlastné oči vidieť a vyskúšať si život vo vojenskom tábore starovekých rimanov, ktorý bol súčasťou rímskeho opevnenia „Limes romanus“.

   

 • Historicko-poznávacia exkurzia

  Historicko-poznávacia exkurzia

  V utorok 5.6.2018 sa žiaci Tercie zúčastnili historicko – poznávacej exkurzie do Rakúska. Navštívili zámocký komplex Laxenburg pri Viedni a hrad Franzesburg, ktorý bol postavený v 18. storočí a od svojho vzniku slúžil ako múzeum rodu Habsburgovcov. Dnes je toto sídlo nositeľom rakúskej pečate kvality pre múzeá „Museumsgütesieegel"

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Hubeného 23, Bratislava
  Hubeného 23, 834 08 Bratislava
 • 02 44 88 41 41
  fax: 02 44 88 11 09
  www.ghubeneho.edupage.org

Fotogaléria