• Úradné hodiny počas prázdnin

  Úradné hodiny počas prázdnin budú v kancelárii školy každú stredu od 9.00 do 12.00 hod.

 • Exkurzia Historické Škótsko

  Exkurzia Historické Škótsko

   

  Od 16.6.2018 - 23.6.2018 sa 39 žiakov našej školy vybralo objaviť krásy a históriu (nielen) Škótska. Začali sme v univerzitnom meste Oxford, pokračovali sme prehliadkou kráľovskej jachty Britannia a historickým Edinburgom, očarila nás Škótska vysočina a plavba po jazere Loch Ness. Magickú atmosféru mestečka St.Andrews doplnil úchvatný výhľad z rozhľadne Wallace Monument. Fyzikálne zákony sme si overili v praxi pri návšteve originálneho otáčacieho lodného výťahu Falkirk Wheel. Cestou späť sme boli ohromení katedrálou v Yorku a letné slnko nás opálilo v prímorskom letovisku Brighton. Zážitkom bol, aj napriek veľmi dlhej ceste, aj prechod Eurotunelom.

 • Škola – šport – fair-play

  Na mládežníckej olympiáde žiakov základných škôl a 8-ročných gymnázií – Kalokagatia 2018 v Trnave v rámci udeľovania športovej ceny fair – play boli ocenení Mgr. Elena Dugovičová a Mgr. Peter Orgler. Na návrh Olympijského klubu Bratislava a Krajskej rady SAŠŠ Bratislava prevzali z rúk čestného predsedu SAŠŠ Antona Javorku a zástupcu mesta Trnavy  cenu za celoživotné dielo. Toto ocenenie im patrí za ich niekoľko ročnú prácu s mládežou v školstve.

 • Venčenie psíkov z útulku

  Po roku, 28.6., kvarta opäť zavítala do bratislavského útulku. Aj napriek upršanému ránu nám zasvietilo slniečko a deň sme si spolu so psíkmi užili.

 • Visegrád znamená "hrad na vyššom mieste"

  Na  Visegráde sa na jeseň roku 1335 konal známy Visegrádsky kongres, na ktorom sa stretli najvýznamnejší panovníci strednej Európy.  Tieto fakty z dejepisu  i z geografie si overila na hrade trieda III.A  dňa 28.júna na celodennej exkurzii .  Krásna vyhliadka z hradu na Dunaj a jeho slávny ohyb pripomenula i Nagymaros, obec preslávenú nedostavaným vodným dielom. Študenti videli aj to , že Dunaj spája krásne miesta a dáva vyniknúť stavbám na jeho brehoch. Ostrihomská bazilika   je jednou z nich. Táto klasicistická bazilika z 19. storočia je najväčšou v Maďarsku a 3. najväčšou v Európe.  Prechádzka v lejaku od tejto baziliky po  Moste Márie Valérie z Ostrihomu do Štúrova ponad Dunaj mala tiež niečo do seba. Ale aj tak cesta za poznaním vlakom, busom a loďou za to stála. 

  História tým, že podáva správu o minulosti, umožňuje ľuďom posudzovať prítomnosť.“  Thomas Jefferson   

 • S buzolou a s mapou až stupeň víťazov

  Svoje úspešné ťaženie za titulom školský majster SR začala na okresnom kole v orientačnom behu, kde získala zlatú medailu a postup do krajského kola. V silnej konkurencii sa jej ušla bronzová medaila a právo postupu na M-SR v orientačnom behu v kategórii žiačok základných škôl. Takáto bola cesta Ivony Rohaľovej k vytúženému cieľu popasovať sa s najlepšími žiačkami v kategórii pre základné školy na M-SR v orientačnom behu v Martine v dňoch 12.–13.6.2018. Medzi 30 najlepších z celého Slovenska musela preukázať svoje schopnosti čo najrýchlejšie zabehnúť svoju trasu a ešte aj nájsť všetky kontroly. Nebolo to ľahké, ale zabojovala a svoj výkon korunovala ziskom zlatej medaily a titulom „Školský majster SR„ v orientačnom behu základných škôl – kategória žiačky.

  Srdečne jej k tomuto úspechu a skvelému výkonu blahoželáme a ešte veľa takýchto pekných výkonov počas jej pôsobenia na našej škole.

 • Zbierame – pomáhame!

  Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme sa posnažili a nazbierali veľmi veľa vrchnáčikov na pomoc chlapcovi vozičkárovi z obce Gajary. Veľké poďakovanie patrí všetkým žiakom školy, všetkým pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom školy, ktorí  pravidelne ale aj jednorazovo prispeli týmito „farebným peniažkami „. Stačí tak málo – nevyhadzovať vrchnáky do koša, ale odkladať ich, a môžete tak pomôcť naozaj chorým a sociálne slabším ľuďom. 

  Ako hovorí jedno africké príslovie, Keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach robí veľa malých vecí, svet sa zmení”.

 • Exkurzia "Carnuntum"

  Exkurzia "Carnuntum"

  V pondelok 11.6.2018 sa Príma vybrala na exkurziu do blízkeho múzea Carnuntum u našich rakúskych susedov. Mali možnosť na vlastné oči vidieť a vyskúšať si život vo vojenskom tábore starovekých rimanov, ktorý bol súčasťou rímskeho opevnenia „Limes romanus“.

   

 • Historicko-poznávacia exkurzia

  Historicko-poznávacia exkurzia

  V utorok 5.6.2018 sa žiaci Tercie zúčastnili historicko – poznávacej exkurzie do Rakúska. Navštívili zámocký komplex Laxenburg pri Viedni a hrad Franzesburg, ktorý bol postavený v 18. storočí a od svojho vzniku slúžil ako múzeum rodu Habsburgovcov. Dnes je toto sídlo nositeľom rakúskej pečate kvality pre múzeá „Museumsgütesieegel"

 • Návšteva z Nemecka

  Stalo sa už tradíciou na našej škole, že raz do roka nás navštívi vysokoškolský pedagóg Jakob Horsch, ktorý k nám na gymnázium, prvý raz prišiel ako študent v rámci projektu Erasmus.

  V piatok 8. júna k nám opäť zavítal s deviatimi nemeckými  lektormi z nemeckého mesta Ingolstadt a naši  žiaci, ktorí mali záujem, si vyskúšali konverzáciu v nemeckom jazyku.

 • Pán prezident ako maturant

  V stredu 30. mája 2018 zavítal na našu školu, spolu s pánom županom Jurajom Drobom, prezident SR pán Andrej Kiska. Ako sa mu darilo pri maturitnom stole si môžete pozrieť na videu:

 • Honba za pokladom!

  Ahojte, my baby zo sexty sme si pre vás pripravili super aktivitu a to hladačku s názvom Honba za pokladom! Túto hladačku sme vymysleli v rámci projektu Tajný život mesta 2, ktorý koordinuje Živica. Boli by sme veľmi rady, ak by ste si ju išli vyskúšať. Bližšie info v priloženom dokumente:

 • Sekunda v SAV

  Dňa 30.5. 2018 sa žiaci sekundy zúčastnili exkurzie v SAV- Ústav materiálov a mechaniky strojov. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o materiáloch, ich vlastnostiach a spracovávaní. Vyskúšali si napríklad prácu s mikroskopom, zistili ako funguje 3D röntgen a mnoho iného. Interaktívny program bol vynikajúci a tešíme sa na ďalšie zaujímavé exkurzie.

 • Krajské kolo FO

  Úspešným riešiteľom krajského kola fyzikálnej olympiády v kategórii D sa stal Michal Hornych z Kvinty. Michalovi gratulujeme a ostatným riešiteľom ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Okresné kolo MO

  V okresnom kole matematickej olympiády bodovali súrodenci Hoffnerovci. V kategórii Z6 (prima) Elly Hoffnerová obsadila 3.miesto z celkového počtu 27 súťažiacich. Simon Hoffner (tercia) obsadil v kategórii Z8 3.miesto z celkového počtu 18 súťažiacich. Obom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

 • Expedícia DofE

  10.5. sa prvá skupina DOF-ákov vydala na dobrodružnú expedíciu. Vo štrvrok prešli Slovenský raj od Čingova až na Stratenskú pílu, kde prenocovali. 11.5. ráno pokračovali ďalej na Podlesok. Všetci túto náročnú trasu zvládli s úsmevom na tvári, boľavými nohami a množstvom zážitkov. Ak Vás zaujíma, čo všetko cestou videli, stretli a zažili, sledujte https://ghubeneho.edupage.org/text/?text=text/text13&subpage=1, o pár dní tam nájdete správu z cesty:)

 • Exkurzia v Martine

  Dňa 2. – 4. 5. 2018 sa III. A pod vedením vyučujúcich J. Homolovej a K.Labašovej vybrala vlakom do centra kultúrneho života Slovákov - do Martina. Hneď po ubytovaní vo Vrútkach sme sa premiestnili do Múzea slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch, kde sme mohli vidieť 150 zachovalých drevených alebo aj murovaných domčekov. Už vieme, čo je pitvor , ovca valaška, mažiar či žarnov. Na druhý deň sme sa vybrali po stopách významného slovenského spisovateľa, učiteľa, maliara, redaktora a prvého predsedu Matice slovenskej – Jozefa Cígera Hronského. Zaujal nás jeho hektický aj kontraverzný životný príbeh, ktorý nám sprístupnili aj cez pútavý videofilm Po tejto časti sme sa pešou zónou Martina presunuli k domu Matice slovenskej . Večer sme trávili v Národnom dome, kde sídli Komorné divadlo a pozreli sme si divadelné predstavenie Kráľ Lear v modernej podobe. Treti deň sme navštívili Národný cintorín aj Etnografické múzeum. Večer sme sa vrátili do Bratislavy síce vyčerpaní, ale ak sa pošťastí, využijeme naše „videné a počuté„ nielen o rok na našej maturite, ale aj bežne v živote.

 • Záverečný koncert Hudobnej akadémie

  Sekunda na záverečnom koncerte Hudobnej akadémie....Toto sú naši absolventi :)

 • Veni vidi vici v Hubenkárskom štýle

  Žiačky triedy kvinty (Lívia Špinerová, Hana Strečanská a Magdaléna Štefánková)sa v rámci projektu Zelená Škola zúčastnili trojdňového vzdelávacieho kurzu v Zaježovej a na záverečnej prezentácii sa im podarilo vyhrať finančné prostriedky na realizáciu Záhrady, ktorá učí. Spolu s grantom 1300 € si odniesli aj bonus 150 € na jej slávnostné otvorenie za celkovú výhru v prezentačnej súťaži.

 • Exkurzia v Seredi

  30.4.2018 sa žiaci septimy zúčastnili historicko–poznávacej exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Toto múzeum vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora a predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas 2. svetovej vojny.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Hubeného 23, Bratislava
  Hubeného 23, 834 08 Bratislava
 • 02 44 88 41 41
  fax: 02 44 88 11 09
  www.ghubeneho.edupage.org

Fotogaléria