• Plán práce počas konania MS 2018 v termíne od 28.5.2018 do 30.5.2018

 • Krajské kolo FO

  Úspešným riešiteľom krajského kola fyzikálnej olympiády v kategórii D sa stal Michal Hornych z Kvinty. Michalovi gratulujeme a ostatným riešiteľom ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Okresné kolo MO

  V okresnom kole matematickej olympiády bodovali súrodenci Hoffnerovci. V kategórii Z6 (prima) Elly Hoffnerová obsadila 3.miesto z celkového počtu 27 súťažiacich. Simon Hoffner (tercia) obsadil v kategórii Z8 3.miesto z celkového počtu 18 súťažiacich. Obom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

 • Expedícia DofE

  10.5. sa prvá skupina DOF-ákov vydala na dobrodružnú expedíciu. Vo štrvrok prešli Slovenský raj od Čingova až na Stratenskú pílu, kde prenocovali. 11.5. ráno pokračovali ďalej na Podlesok. Všetci túto náročnú trasu zvládli s úsmevom na tvári, boľavými nohami a množstvom zážitkov. Ak Vás zaujíma, čo všetko cestou videli, stretli a zažili, sledujte https://ghubeneho.edupage.org/text/?text=text/text13&subpage=1, o pár dní tam nájdete správu z cesty:)

 • Exkurzia v Martine

  Dňa 2. – 4. 5. 2018 sa III. A pod vedením vyučujúcich J. Homolovej a K.Labašovej vybrala vlakom do centra kultúrneho života Slovákov - do Martina. Hneď po ubytovaní vo Vrútkach sme sa premiestnili do Múzea slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch, kde sme mohli vidieť 150 zachovalých drevených alebo aj murovaných domčekov. Už vieme, čo je pitvor , ovca valaška, mažiar či žarnov. Na druhý deň sme sa vybrali po stopách významného slovenského spisovateľa, učiteľa, maliara, redaktora a prvého predsedu Matice slovenskej – Jozefa Cígera Hronského. Zaujal nás jeho hektický aj kontraverzný životný príbeh, ktorý nám sprístupnili aj cez pútavý videofilm Po tejto časti sme sa pešou zónou Martina presunuli k domu Matice slovenskej . Večer sme trávili v Národnom dome, kde sídli Komorné divadlo a pozreli sme si divadelné predstavenie Kráľ Lear v modernej podobe. Treti deň sme navštívili Národný cintorín aj Etnografické múzeum. Večer sme sa vrátili do Bratislavy síce vyčerpaní, ale ak sa pošťastí, využijeme naše „videné a počuté„ nielen o rok na našej maturite, ale aj bežne v živote.

 • Záverečný koncert Hudobnej akadémie

  Sekunda na záverečnom koncerte Hudobnej akadémie....Toto sú naši absolventi :)

 • Veni vidi vici v Hubenkárskom štýle

  Žiačky triedy kvinty (Lívia Špinerová, Hana Strečanská a Magdaléna Štefánková)sa v rámci projektu Zelená Škola zúčastnili trojdňového vzdelávacieho kurzu v Zaježovej a na záverečnej prezentácii sa im podarilo vyhrať finančné prostriedky na realizáciu Záhrady, ktorá učí. Spolu s grantom 1300 € si odniesli aj bonus 150 € na jej slávnostné otvorenie za celkovú výhru v prezentačnej súťaži.

 • Exkurzia v Seredi

  30.4.2018 sa žiaci septimy zúčastnili historicko–poznávacej exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Toto múzeum vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora a predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas 2. svetovej vojny.

 • DEŇ ZEME

   

  V piatok 30.4.2018 sme vyčistili časť lesa nad Peknou cestou. Opäť bude v lese o niečo čistejšie.

 • 1.miesto v okresnom kole

  V stredu 18.4. sa konalo okresné kolo vo futbale aj za účasti našej školy. Naši chlapci ju výborne reprezentovali,  keď všetky svoje zápasy vyhrali a víťazstvom  si zabezpečili postup do krajského kola.

  Gratulujeme.

 • Cvičná expedícia (projekt DOFE)

  V utorok 17.4.2018 žiaci zapojení do programu DOFE vyrazili na cvičnú expedíciu overiť si svoje schopnosti prežitia v lese. V stredu 18.4. po prejdení trasy od Zochovej chaty do Rače (celkovo 32,7 km) mnohí zistili, že dokážu viac ako predpokladali. 

 • Nemčina v meste

  V rámci rozširovania si slovnej zásoby z nemeckého jazyka sa dňa 10.4. 2018 vybrali žiaci septimy a oktávy na potulky Bratislavou. Našu „poznávačku“ sme začali pred Prezidentským palácom a prešli sme sa po celom starom meste. Aj keď sme si mysleli, že naše hlavné mesto poznáme, naučili sme sa veľa nového, a tak po vymenovaní všetkých pamiatok a umeleckých štýlov by nejeden z nás určite zvládol úlohu sprievodcu nemeckých turistov.

 • Triedne schôdze rodičov

  V pondelok, 16. apríla 2018, budú od 17.00 individuálne konzultácie a o 18.00 triedne schôdze rodičov.

 • Hudobná akadémia

  V piatok 6. 4. 2018 sa sekunda zúčastnila na ďalšom z tohtoročných  koncertov Hudobnej akadémie v Redute, koncertnej sále Slovenskej filharmónie. Program pozostával z filmovej hudby.

 • Finančná gramotnosť

  Cenné papiere? Dlhopisy? Akcie? Aj tieto dilemy v investovaní riešili v rámci vzdelávania Finančnej akadémie naši tretiaci a septima v pondelok 26.3.2018. Ako celú problematiku pochopili , sa veru ukáže až v bežnom živote o „niekoľko rokov“. Držme im palce v správnom rozhodovaní sa do čoho investovať, samozrejme okrem investovania do seba a do vzdelania!

 • Hory a mesto

  Aj tento rok mal festival  bohatý program pre školy vo forme Festivalového náučného chodníka, ktorý III.A absolvovala  v piatok 23. 3. 2018. Ako trieda sme si mohli vyskúšať svoje vedomosti, individuálne zručnosti, prípadne sa zabaviť pri pohybových aktivitách.  Súčasťou Festivalového náučného chodníka boli aj špeciálne filmové projekcie  a navštívili sme : Enviro centrum -   kde sme sa od  Asekolu   dozvedeli, prečo je potrebné recyklovať staré spotrebiče a kam s nimi, keď doslúžia. Centrum pitnej vody i Bicyklové centrum – vyskúšali sme si našliapať elektrinu bicyklovaním a ozvučiť si diskotéku , či  spustiť hriankovač.    S viacerými spolužiakmi to išlo ľahšie. Lezecké centrum -   chalani aj baby skúsili, aké to je  v lezeckej sedačke na druhom konci lana na umelej stene. Samozrejme za asistencie skúsených a školených inštruktorov. Centrum rovnováhy - vyskúšali sme si   chôdzu nízko nad zemou po napnutom lane. Centrum zdravej desiaty Cookučka - viete prečo je lokálna a sezónna strava dobrá pre nás i pre planétu?  Viete, prečo nemá ísť desiata do školy iba na prechádzku?   Tak my už áno !

 • Pytagoriáda

  V maturitnom týždni prebehlo okresné kolo Pytagoriády. Našu školu reprezentovali Daniel Keveš z primy, ktorý sa stal úspešným riešiteľom v kategórii P6 a obsadil celkovo 5.miesto z 11 riešiteľov. V kategórii P7 (sekunda) nebol nikto z riešiteľov úspešným. Martinovi Benkovi sa podarilo získať 6 bodov. V ketgórii P8 nás reprezentoval Dalibor Komárik, ktorému 9 správne vyriešených úloh nestačilo, aby sa stal úspešným riešiteľom.

 • Na 13-tke trochu inak

  V utorok 20.3.2018 sa žiaci kvinty zúčastnili diskusie s politikom, pedagógom a filozofom Martinom Poliačikom. Rozprávali sme sa o jeho začiatkoch a o ďalších zaujímavých témach, najmä o školstve, ochrane zvierat a drogovej politike. Diskusia mala medzi žiakmi i učiteľským zborom pozitívne ohlasy.

  Jakub Andacký, kvinta

 • Inšpiratívna hodina o vetných členoch a projekt Chymeros

  Daniel Hevier nie je len taký obyčajný spisovateľ, ktorý chodí besedovať o knihách. 

  Dnes zavítal do tercie, aby odučil hodinu gramatiky. Mal pred sebou neľahkú úlohu, a to zvládnuť syntax. Vetné členy robia vrásky nielen deťom, ale aj učiteľom, no kto hľadá cestu, nájde aj riešenie. Hravou formou sa spoločne prelúskali ku koncu hodiny a spisovateľ zožal zaslúžený potlesk. Jeho návšteva pokračovala besedou o knižnom projekte Chymeros. Na nej sa zúčastnila okrem tercie aj sekunda. Projekt Chymeros sa týka fantasy literatúry a deti sa môžu doň zapojiť prostredníctvom internetu, čo malo medzi žiakmi veľký ohlas.

  Na dnešok budeme dlho spomínať.

 • Exkurzia v Seredi

  Kvarta mala možnosť v utorok 20.2.2018 navštíviť pracovný tábor v Seredi. Dozvedeli sme sa o neľudských podmienkach v ktorých pracovali a žili slovenskí židia.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Hubeného 23, Bratislava
  Hubeného 23, 834 08 Bratislava
 • 02 44 88 41 41
  fax: 02 44 88 11 09
  www.ghubeneho.edupage.org

Fotogaléria