• Slávnostná certifikácia Zelenej školy

• Dňa 9. októbra 2019 prebiehala slávnostná certifikácia programu Zelená škola, je to najväčší
            environmentálno-vzdelávací program na svete, ktorý funguje v 60 krajinách. Na Slovensku
            bolo zapojených 315 škôl, z toho iba 99 bolo ocenených. Naša škola získala certifikát tretíkrát
            za sebou. Ocenenie patrí všetkým, ktorí boli v projekte zapojení. Počas slávnostnej ceremónie
            vystúpil aj ďalší hubenkár- Jakub Andacký, ktorý je spoluorganizátor klimatických protestov.

• Záverečná hodnotenie

• Dňa 5.6.2019 prebiehalo na našej škole záverečné hodnotenie v environmentálnom programe Zelená škola so zameraním na tému VODA. Mailom sme sa dozvedeli skvelú správu, že sme získali certifikát a vlajku Zelenej školy a zároveň pozvánku na slávnostnú certifikáciu, ktorá bude v októbri 2019.

• Svetový deň vody

• 22. marca 2019 sme na Hubenke oslavovali Svetový deň vody. Žiaci tercie si pre nás nachystali prezentáciu o vode a tematické stánky so zábavnými aktivitami a chutnými odmenami. V tento deň sme sa  pokúsili nepiť nápoje zo školského automatu, ale čistú vodu alebo limonády, ktoré tercia pripravila. Týmto dňom sme si pripomenuli, aká je pre nás voda dôležitá.

• Račianska koštofka

• Vo štvrtok 25.októbra 2018 sa vo vestibule našej školy konal tretí ročník ,,Račianskej koštofky". Žiaci sekundy si pre ostatných spolužiakov a učiteľov pripravili domáce koláče, nátierky a malinovky. Koštofka mala veľký úspech a už sa neviem dočkať tej budúcoročnej.

• Sekunda vo vodárenskom múzeu

• Dňa 18.9.2018 sa sekunda zúčastnila zaujímavej exkurzie do Vodárenského múzea, ktoré sídli v historických priestoroch pôvodnej čerpacej stanice v Karlovej Vsi. Pozreli sme si stálu expozíciu, kde sme sa dozvedeli o histórii vodárenstva, kolobehu vody, výroby a distribúcie vody do domácností. Exkurziu sme ukončili návštevou krásnej Vodárenskej záhrady.

• Deň Zeme

• V piatok 30.4.2018 sme vyčistili časť lesa a vodných tokov nad Peknou cestou. Opäť bude v lese o niečo čistejšie.

• Veni vidi vici v Hubenkárskom štýle

• Žiačky triedy kvinty (Lívia Špinerová, Hana Strečanská a Magdaléna Štefánková) sa v rámci projektu Zelená Škola zúčastnili trojdňového vzdelávacieho kurzu v Zaježovej a na záverečnej prezentácii sa im podarilo vyhrať finančné prostriedky na realizáciu Záhrady, ktorá učí. Spolu s grantom 1300 € si odniesli aj bonus 150 € na jej slávnostné otvorenie za celkovú výhru v prezentačnej súťaži.