• Exkurzie a podujatia

• Každoročne  sa naši žiaci už tradične zúčastňujú viacerých exkurzií a podujatí.

• Predvianočná Viedeň

•  Predvianočná Viedeň s návštevami múzeí a prehliadkou historického centra pre rôzne ročníky. V hlavnom meste Rakúska je možnosť navštíviť viacero múzeí (prírodovedecké, umeleckohistorické, technické múzeum Dom mora, alebo zámok Schönbrunn),  galérií (samozrejme svetoznáma Albertina), alebo prejsť sa po zaujímavých miestach (Naschmarkt alebo Hundertwasserhaus). Posledné roky chodíme do Time travel museum, kde sa žiaci zábavnou, interaktívnou formou zoznámia s históriou Viedne.

• Rakúsko, Nemecko

• Exkurzia do Rakúska a Nemecka určená pre žiakov vyšších ročníkov . Navštevujeme rakúsky Salzburg a nemecký  Mníchov. V oboch máme prehliadku mesta, ideme aj do múzea BMW, prípadne navštívime romantické mestečko Hallstatt a lanovkou sa vyvezieme do soľnej bane, kde sa šmýkame na obrovských šmykľavkách a dozvieme sa veľa zaujímavých informácií.

• Zámok Schlosshof

• Ani nie hodinu od Bratislavy prežijú žiaci  deň v krásnom prostredí zámku Eugena Savojského. Okrem veľmi zaujímavej prehliadky, navštívia aj tvorivé dielne, prejdú sa v prekrásnych barokových záhradách, pozrú si hospodárske budovy, oranžériu a rozsiahlu zoologickú záhradu.

• Jarná Viedeň

• Jarná Viedeň s odborným výkladom určená pre žiakov pripravujúcich sa na MS z nemčiny. Tieto jednodňové exkurzie organizujeme s predmetovou komisiou dejepisu. Navštívime historicky dôležité miesta Viedne a študenti sa dopodrobna oboznámia s históriou mesta a zároveň si osvoja nové pojmy v nemčine.

• Zámok a zoologická záhrada Schönbrunn

• Naši žiaci prímy až kvarty majú radi zvieratká a tak pre nich v júni organizujeme návštevu najstaršej ZOO na svete. Väčšinou je tento výlet spojený s návštevou zámku Schönbrunn, jeho záhradami a bludiskami.

• Bratislava

• Pre žiakov pripravujúcich sa na maturitnú skúšku z nemčiny je určená aj exkurzia po našom hlavnom meste v nemeckom jazyku. Naši žiaci hovoria o rôznych významnách pamiatkach mesta, ale zároveň si precvičujú orientáciu po meste v nemčine, riešia mnohé úlohy.

• Spolupráca s Goethe inštitútom a International House Bratislava

• V spolupráci s Goetheho ištitútom v Bratislave organizujeme stretnutie "Nemci na požičanie"

V rámci projektu "Deutsche Woche", ktorý organizujeme s International House Bratislava pripravujeme veľký projekt - jazykové  kurzy v niekoľkých termínoch pre našich študentov s certifikátom o účasti.