• Oznam

  V zmysle § 150 ods. (5) zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov poskytuje riaditeľka školy z prevádzkových dôvodov žiakom Gymnázia, Hubeného 23, 834 08 Bratislava voľno dňa 21.12.2018 (piatok).

  Mgr. Mária Rodziňáková, riaditeľka školy

   

 • Obvodné kolo v basketbale stredných škôl

  Gymnázium, Hubeného 23, Bratislava zorganizovalo  14.12.2018 obvodné kolo v basketbale stredných škôl v kategórii chlapcov. Aj v tomto roku si študenti našej školy , za účasti štyroch družstiev  vybojovali I.miesto a postúpili do krajského kola. 

  Poradie : 

     1.   Gymnázium, Hubeného 23, Bratislava

     2.   Obchodná akadémia, Račianska 107, Bratislava

     3.  SOŠ polygr. Račianska 190, Bratislava

     4.   Gymnázium Česká, Bratislava  

  Gratulujeme !

 • Exkurzia SEF

  V piatok 14.12. sa maturanti z fyziky mali možnosť presvedčiť o praktickom využití teoretických vedomostí nielen z fyziky. Navštívili sme firmu, ktorá sa zaoberá plazmovým vŕtanim s cieľom využiť geotermálnu energiu ako čistý energetický zdroj. Po prednáške, s vysvetlením ako systém funguje a kde všade vo svete je použiteľný, sme si prezreli laboratóriá a mali sme možnosť pozrieť sa na konkrétne výsledky vŕtania.

 • Pytagoriáda

  Vo štvrtok 13.12.2018 sa konalo školské kolo Pytagoriády v kategóriích P6 (prima), P7(sekunda), P8(tercia). V školskom kole boli najúspešnejší riešitelia:

  P6: Daniel S. Panáček ( 21b), Lukáš Varchola ( 19b), Nina Švédová ( 18b)

  P7: Daniel Hájek a Kladudia Kodnárová (21b), Elly Hoffnerová(20b), Andrej Buzaši ( 19b)

  P8: Jakub Šášov (20b), Martin Benko (19b), Richard Kobza (18b).

  Riešiteľom gratulujeme a do okresného kola postupujú iba tí, čo obsadili prvé miesto v školskom kole. 

 • Múzeum holokaustu

  Vo štvrtok, 13.12. bola trieda kvarta na exkurzii v Múzeu holokaustu v Seredi.

 • Technické múzeum Viedeň

  V stredu 12.12.2018 študenti z I.A a II.A strávili deň v Technickom múzeu vo Viedni. Po obede sa prešli po Viedni a návštevu zakončili návštevou na vianočných trhoch.

 • Vida centrum Brno

   

  Tohtoročného Mikuláša strávili triedy Sekunda a Tercia rozširovaním svojich obzorov vo Vida centre v Brne. Okrem interaktívnych hračiek zameraných na fyziku a biológiu, sme mali možnosť byť účastníkmi cyklistických pretekov a boja predátorov. Okrem Vida centra sme navštívili aj Kostnicu v centre Brna. Exkurziu sme ukončili prechádzkou po vianočných trhoch v centre mesta.

 • Na 13tke trochu inak

  Na 13tke trochu inak

  V utorok 4.12. sa na trinástke uskutočnila druhá diskusia v tomto školskom roku. Hosťom bol tento raz aktivista z Nového Mesta a predseda občianskeho združenia Iniciatíva Naše Karpaty, Jakub Mrva. Žiakom sexty porozprával o začiatkoch vzniku občianskeho združenia Iniciatíva Naše Karpaty, o ochrane lesov v okolí Bratislavy, o výstavbe, ale aj o zážitkoch s medveďmi vo Veľkej Fatre. Stručne načrtol aj kapitolu životného prostredia v Pláne Bratislava, na ktorej sa podieľal. Prítomným žiakom i učiteľom sa akcia páčila. 

  Jakub Andacký, sexta

 • Deň otvorených dverí

  11. 12. 2018

  Pozývame žiakov, rodičov aj učiteľov na Deň otvorených dverí, v utorok 11. decembra 2018 v čase od 8:30 do 14:00 hod.

 • CUDZOJAZYČNÁ VÝSTAVKA KNÍH

  CUDZOJAZYČNÁ VÝSTAVKA KNÍH

  Aj tento rok sme pre našich žiakov pripravili predvianočnú výstavku cudzojazyčnej literatúry - beletriu (v šiestich jazykových úrovniach), slovníky, cvičebnice a inú odbornú literatúru. Žiaci mali možnosť objednať si knihy  so zľavou a potešiť nimi seba i blízkych pod vianočným stromčekom .

 • Školské kolo Olympiády v anglickom a nemeckom jazyku

  Školské kolo Olympiády v anglickom a nemeckom jazyku

  Aj tento rok prebehlo koncom novembra školské kolo olympiády v cudzích jazykoch.

  Do obvodného kola Olympiády v anglickom jazyku postupujú

  v nasledujúcich kategóriách títo študenti:

  1A – Daniel Hájek (sekunda)

  1B – Jakub Šašov (tercia)

  2A – Hana Sallemová (kvinta)

  2B – Dorota Kozárová (septima)

  Do obvodného kola Olympiády v nemeckom jazyku postupujú

  v nasledujúcich kategóriách títo študenti:

  2A – Hana Sallemová (kvinta)

  2B – Katarína Sallemová (septima)

  Blahoželáme a držíme palce v obvodnom kole! 

 • Vianočná akadémia

  Tradične, veselo...18. decembra o 10.00 hod. vo veľkej telocvični! Príďte!

 • Noc v škole

  Noc v škole

  V noci, 23.11 sme sa poriadne báli. Žiaci sexty si pre triedy primu až kvartu pripravili fantasticky strašidelný večer a celonočný program nabitý hrami, súťažami, tancom a filmami. Žiaci súťažili v tímoch o hodnotné ceny pri halloweenskej hre, vybláznili sa na diskotéke a užili si niektoré z horrorových aj komediálnych klasík na polnočnom premietaní.

 • pIsQworky – blahoželáme !

  Ani nočný mráz nezabránil pIšQworkárom zo Západného Slovenska, aby prišli 30.11.18 na Súkromné gymnázium Mercury a potrápili si nielen svoje hlavy, ale aj súperov. Finále bolo napínavejšie, keďže hráč Gumkáčov v poslednej sekunde premárnil svoju jasnú výhru a remizoval, čiže všetko mal rozhodnúť posledný duel. Čas hral však v neprospech Gumkáčov, a teda víťazmi sa stali Elektrické zariadenia.   

   Poradie:

  1. miesto: Elektrické zariadenia (Piaristické gymnázium, Trenčín)  

  2. miesto: Gumkáči (Gymnázium Bratislava-Rača) v zložení: Nikolaj Frajberg, Linda Bukovská, Michal Hornych, Tereza Macková a Matúš Bednařík

  3. miesto aj 4.miesto Krížik  a Krúžok (Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium Bratislava) 

    Viac  :   https://www.pisqworky.cz/fotogalerie-detail/3308            https://www.pisqworky.cz/turnaje/1749                                                                                  

 • Dvojnásobný postup do krajského kola

  V stredu 14.11. a vo štvrtok 15.11.2018 sa konalo okresné kolo v stolnom tenise stredných škôl a okresné kolo vo florbale stredných škôl. Týchto súťaží sa zúčastnili aj žiaci nášho gymnázia. Kým dievčatá v stolnom tenise skončili v súťaže družstiev na 4.mieste, chlapci si vybojovali postup do krajského kola, ktoré bude 6.12.2018 opäť v stolnotenisovej hale na Černockého ulici v Rači. O postup sa zaslúžili žiaci Felix Ivančo (I.A), Samuel Hunčár (septima) a Andrej Majtán(II.A). Druhé úspešné družstvo boli naši florbalisti, ktoré si vybojovali tiež postup do krajského vo florbale stredných škôl. Najskôr zvíťazili vo svojej skupine nad SOŠ Na pántoch 9 a potom nad ŠPMND Teplická. Vo finále okresu postupne zdolali SOŠ MIŠ Kadnárova ul. a v poslednom stretnutí okresného kola aj Súkr.gymn. Česká ul.

 • Hudobná akadémia

 • Deň študentov - Alternatívne vyučovanie

  Deň študentov - Alternatívne vyučovanie

  V piatok 16.11. sa v našej škole na počesť Dňa študentstva uskutočnila akcia s názvom Alternatívne vyučovanie. Dobrovoľníci z vyšších tried – sexty, septimy, oktávy a 3.A, si na vlastnej koži vyskúšali, aké je to byť učiteľom. Pripravili si prednášky z oblasti psychológie, manažmentu, astronómie, matematiky, biológie či histórie. Odučili celý vyučovací deň v prime, sekunde, tercii alebo kvarte. To ako to zvládli ocenili aj naši profesori. Podľa dotazníka spokojnosti sa akcia žiakom aj „učiteľom“ páčila a radi by si ju opäť niekedy zopakovali. 

  Fotodokumentáciu nájdete vo fotoalbume.

 • Stužkové slávnosti

  Stužkové slávnosti

  Tento víkend mali obe naše maturitné triedy stužkové slávnosti. Dievčatá boli krásne, chlapci šarmantní, rodičia i učitelia dojatí, programy veselé. Všetko ako má byť!

 • Na 13tke trochu inak - Beseda s Michalom Trubanom

  Na 13tke trochu inak - Beseda s Michalom Trubanom

  Ako si založiť vlastný úspešný biznis? Akým chybám sa pri ňom treba vyhnúť? Ktoré sú najznámejšie a najúspešnejšie slovenské startupy? Čo je to digitalizácia a ako nám môže uľahčiť život? Odpovede na tieto otázky ale aj na mnohé iné poskytol žiakom sexty a oktávy zakladateľ úspešnej webhostingovej spoločnosti Websupport, spoluzakladateľ Slovensko.digital, progresívec a spisovateľ Michal Truban. Celá diskusia sa niesla v príjemnej atmosfére a všetci si z nej odniesli niekoľko nových vedomostí. Tí najaktívnejší si z diskusie odniesli i podpísané Trubanove knižky .Support.

  Jakub Andacký, sexta

 • Pišqworky

  Pišqworky

  Naši študenti nezaváhali ani v tomto školskom roku a postúpili v silnej konkurencii 32 družstiev do celoslovenského kola. Naše Gymnázium reprezentovali družstvá z kvinty,  sexty a septimy. Naša Sexta v zložení ( Michal Hornych, Nikolaj Frajberg, Matúš Bednařík, Linda Bukovská a Tereza Macková) obsadila prvé miesto. Septima obsadila postupové tretie miesto ( Samuel Hunčár, Lukáš Macko, Juraj Bogár, Miška Pancáková, Andrea Polakovičová). Oba naše tímy postupujú na celoslovenské finále. Družstvo  Kvinty ( Denis Tomaník, Kristián Vo, Matej Chovanec, Daniel Esposito Lukáš Šrol) skončilo v osemfinále.Výsledky a bližšie info nájdete na: https://www.pisqworky.cz/turnaje/1747.

  Všetkým zúčastneným gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom finále.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Hubeného 23, Bratislava
  Hubeného 23, 834 08 Bratislava
 • 02 44 88 41 41
  fax: 02 44 88 11 09
  www.ghubeneho.edupage.org

Fotogaléria