• Mgr. Natália Juríková

an illustration showing a school psychologist sat on a chair talking to a client who is sat on a sofa.

Kedy ma nájdete v škole?

Vždy od 8:15 do 13:00 alebo

od 7:20 do 16:00 po dohode

Kde ma nájdete?

V miestnosti pri učebni č.16

(prístavba, smerom k veľkej telocvični)

Ako sa so mnou môžete skontaktovať?

Cez EduPage (cez meno)

Emailom: nataliajurikova@outlook.com

• Čo vlastne školský psychológ na škole robí?

• Oblasti práce školského psychológa

Poradenská a konzultačná činnosť

Školský psychológ poskytuje poradenstvo a konzultácie žiakom, rodičom aj pedagógom; individuálne a/alebo skupinovo.

Témy, ktoré môžu klienti prinášať sa týkajú rôznych oblastí, napr. akademický výkon, problémy v správaní, problémy vo vzťahoch, zvládanie stresu a regulácia emócií a podobne.

Prevencia

Školský psychológ pracuje aj s celými triedami.

Cieľom preventívnej činnosti je budovanie dobrých vzťahov v kolektíve a predchádzanie vzniku rôznych patologických javov.

Intervencia

Školský psychológ sa snaží eliminovať negatívne prejavy správania a posilňovať pozitívne stránky žiakov. Poskytuje aj krízovú intervenciu (rýchla, intenzívna pomoc v prípade akútnej krízovej situácie).

Orientačná diagnostika

Školský psychológ pri poznávaní osobnosti žiaka, jeho schopností a záujmov využíva rôzne psychodiagnostické metódy v súlade s etickými princípmi a štandardmi psychodiagnostiky.

Školský psychológ nepracuje sám...

Školský psychológ pri optimalizovaní výchovno-vzdelávacieho procesu žiaka spolupracuje s rodičmi, pedagógmi a odbornými zamestnancami školy. Okrem toho spolupracuje s Centrom poradenstva a prevencie a s inými odbornými inštitúciami.

• V neposlednom rade je dôležité uviesť, že školský psychológ sa pri svojej práci riadi pravidlami školy a zároveň aj Etickým kódexom školských psychológov