• Laxenburg

• Elegantné prostredie letného rekreačného sídla Habsburgovcov je veľmi obľúbenou destináciou našich exkurzií na konci školského roka. Prostredie parku, plavba loďkou ku zámku a nádherný interiér sídla sa našim študentom veľmi páči a radi ho navštevujú.

• Carnuntum

• Táto exkurzia je určená pre žiakov PRÍMY - stretávajú sa tu v reálnom prostredí s dejinami Rímskej ríše. Nahliadnu do sveta starých Rimanov, môžu si skúsiť ako žili, čím sa bavili ... Neodmysliteľnou súčasťou exkurzie je vždy aj sladká odmena v podobe návštevy čokoládovne v Kittsee.

• OSVIENČIM

• Mimoriadne náročná avšak pútavá exkurzia je určená pre starších žiakov. Viaže sa s dejinami 2. svetovej vojny a v reálnom priestore koncentračného tábora približuje žiakom udalosti holokaustu. Vždy sa snažíme "odľahčiť" túto ťaživú tému aj návštevou Krakova a soľnej bane Vielička.

• Skalica - Petrus

• Je to exkurzia plná vône skalického trdelníka a mokrých rúk, ktoré si žiaci namáčajú do bazéna naplneného bavlnou a kvetmi, ktoré sa im pod rukami zmenia na nádherný ručne vyrobený papier.

• Myjava - Košariská - Bradlo

• Národné dejiny nemajú žiaci veľmi v obľube a preto sa snažíme ich aj touto exkurziou presvedčiť, že nemajú dôvod k antipatii a pojem "národnej hrdosti" má aj v dnešnom modernom svete svoje miesto.

• Pestrá slovenská mozaika

• Exkurzia podáva obraz o historických aj prírodných krásach Slovenska naprieč krajinou.  Žiaci si sami postavia program na základe ponúknutých alternatív a tak sa stávajú súčasťou programu.

• Múzeum holokaustu v Seredi

• Od otvorenia Múzea holokaustu sme s našimi študentami jeho pravidelnými návštevníkmi. Považujeme za absolútne dôležité, aby sa oboznamovali s témou holokaustu aj v tomto autentickom prostredí.

• MODRA

• Čo by sme to boli za dejepisárov keby sme našich žiakov nezobrali do Múzea Ľudovíta Štúra v Modre a neodniesli kvety na jeho hrob na miestnom cintoríne ....?