• Informatika

• Vzdelávací štandard predmetu pre osemročnú formu štúdia:

Vzdelávací štandard predmetu pre štvorročnú formu štúdia: informatika_g_4_5_r.pdf

Poslaním vyučovania informatiky v štvorročnej i osemročnej forme štúdia na gymnáziu je naučiť žiakov základné pojmy, postupy a prostriedky informatiky, budovať informatickú kultúru, t.j. vychovávať k efektívnemu využívaniu prostriedkov informačnej civilizácie s rešpektovaním právnych a etických zásad používania informačných technológií a produktov. Toto poslanie by sa malo dosiahnuť spoločným pôsobením predmetu informatika a aplikovaním informačných technológií  vo vyučovaní iných predmetov a v organizovaní a riadení školy.

Cieľom vyučovania informatiky je sprístupniť základné pojmy a techniky používané pri práci s údajmi a pri tvorbe algoritmov a výpočtových procesov. Podobne ako matematika aj informatika v spojení s informačnými technológiami vytvára platformu pre všetky ďalšie predmety. V predmete informatika je potrebné dôkladnejšie sa zamerať na štúdium základných univerzálnych pojmov, ktoré prekračujú súčasné technológie. Dostupné technológie majú poskytnúť vyučovaniu informatiky široký priestor na motiváciu a praktické projekty.

Cieľom voliteľného predmetu informatika v 3. a 4. ročníku je prehĺbiť a rozšíriť vedomosti a zručnosti žiakov, ktoré získali v 1. ročníku v povinnom predmete informatika. Žiaci sa majú podrobnejšie oboznámiť s informačnými a komunikačnými technológiami (IKT), s vlastnosťami výpočtových procesov, s tokmi údajov a ich formami, s počítačovými systémami a algoritmizáciou. Predmet má oboznámiť žiakov s IKT, ktoré sú k dispozícii v škole, aby ich mohli využívať pri učení sa a zefektívniť aj svoju prípravu na rôzne učebné predmety. Predmet má tiež pomôcť talentovaným žiakom pri práci v stredoškolskej odbornej činnosti, v príprave na súťaže (olympiády, korešpondenčné semináre, Zenit a pod.) a v príprave na vysokoškolské štúdium.

• Konzultačné hodiny

• Kozultačné hodiny pre predmet INFORMATIKA sú každý pondelok od 14:00 do 15:00. V prípade potreby je možné sa vopred dohodnúť.