• O predmete

• Predmet seminár z chémie

Cieľom tohto predmetu  je rozšíriť, upevniť a precvičiť poznatky z chémie tak, aby boli študenti dobre pripravení nielen na maturitnú skúšku z chémie, ale aj na prijímacie pohovory z chémie na vysoké školy prírodovedného, environmentálneho, lekárskeho, farmaceutického, chemického, technického, poľnohospodárskeho a iného zamerania a mohli svoje nadobudnuté vedomosti využívať pri ďalšom štúdiu na vysokej škole.

Seminár je určený pre žiakov 3. a 4. ročníka štvorročného štúdia, 4.a 5. ročníka bilingválnych tried a zodpovedajúcich  tried osemročného štúdia. Popri získavaní vedomostí sa žiaci naučia samostatne pracovať s odbornou literatúrou s využitím moderných IKT metód a precvičia si prezentáciu nadobudnutých poznatkov. V seminári budú využívané aj prierezové témy ako Ochrana životného prostredia, Environmentálna výchova, Tvorba projektov a prezentačné schopnosti a Chemický softvér. Súčasťou seminára sú aj návštevy mimoškolských podujatí, ako je Vedecká cukráreň, exkurzie, Dni otvorených dverí na vysokých školách, Ekotopfilm, a iné.

Vyučujúce: RNDr. Barbora Punová

Cieľové požiadavky na maturitnú skúšku: www.statpedu.sk