• Certifikácia

• Vo štvrtok 5.10.2017 prebehlo slávnostné odovzdávanie Certifikátov Zelenej školy. Naša škola uspela v prioritnej téme odpad, ktorá už bola druhou v poradí. Titul Zelená škola nám prináleží do augusta 2019. Veríme, že štvorročná práca nebola zbytočná a nové kolégium Zelenej školy sa svojej úlohy úspešne zhostí.

• Eko - kódex

• Eko - kódex školy je pripravený. Nájdete ho na nástenke Zelenej školy vo vestibule. Veríme, že sa Vám bude páčiť a budeme sa snažiť ho všetci dodržiavať.

• Záverečná prezentácia

• Čo sa nám všetko podarilo zrealizovať, si môžete pozrieť v priloženej prezentácií: zelena_skola(1).pptx

• Knižná búdka

• Knižná búdka zrealizovaná našimi študentami ponúka knižky nielen pre deti. Veríme, že bude slúžiť dlho obyvateľom Krasňan, aj našim spolužiakom.

• Deň Zeme

• V piatok 21.4.2017 triedy prima, sekunda a tercia napriek mrazivému počasiu pomohli prírode, ktorá je opäť o niečo čistejšia.

• Klimatické zmeny

• V piatok 21.10.2016 navštívili žiaci tercie výstavu venovanú klimatickým zmenám v dôsledku otepľovania atmosféry.

• Biologická ochrana rastlín

• V utorok 12.10.2016 si kvinta vo vedeckej cukrárni vypočula zaujímavú prednášku s doc. Farkašom na tému: „Biologická ochrana rastlín“. Prednáška bola obohatená o experiment.

Biologická ochrana je založená na vzájomnom antagonizme organizmov v prírode, kde takmer každý organizmus má svojho prirodzeného nepriateľa (antagonistu). Výskum sa týka ochrany rastlín pred ochoreniami spôsobenými mikroskopickými hubami -plesňami, konkrétne na využitie pôdnej mikroskopickej huby Trichoderma na ochranu rastlín pred hubami napádajúcimi korene rastlín.

• Deň Zeme

• Deň Zeme 22.4.2016 prima spolu so sekundou strávili užitočne. Vyčistili okolie ihriska v lese nad Peknou cestou. A čo všetko našli je až neuveriteľné .... Ďakujeme

• O nepôvodných rastlinách Slovenska

• V utorok 20.10.2015 sa žiaci I. A triedy nášho gymnázia zúčastnili Bratislavskej vedeckej cukrárne v CVTI na Lamačskej ceste. Vypočuli si prednášku a aktívne sa zapojili do besedy o nepôvodných rastlinách Slovenska. Oboznámili sa s ich pozitívnym a negatívnym pôsobením na naše ekosystémy.