• Kolégium Zelenej školy

• Do projektu Zelená škola sa pod vedením Mgr. Kataríny Labašovej a RNDr. Heleny Bajerovej zapojili žiaci tercie a vytvorili prvé Kolégium Zelenej školy.

Zoznam žiakov:

Lucia Bilíková, Soňa Bojová, Natália Mäsiarová, Ester Kollárová, Viktória Králiková, Júlia Huňorová, Katarína Vyskočová, Miriam Chovancová, Miroslav Hájek, Katarína Gažová, Ondrej Hronský, Martin Turza, Matúš Pilinský, Alexander Domčic, Samuel Jozef Lukáč, Tomáš Starovič, Lucia Štefániková, Thanh Thuy Dang Thi, Thai Ha Tran, Michaela Hornychová

• Certifikát Zelenej školy

• V piatok 9. októbra 2015 v Piešťanoch naša škola získala certifikát "Zelená škola". V Bratislave sú len dve gymnáziá, ktoré tento titul získali a môžu ho používať do roku 2017.

Na slávnostnom udelení certifikátu sa zúčastnili: pani zástupkyňa J. Grančičová, vedúca projektu za našu školu p. prof. K. Labašová a za triedu kvintu Lucia Bilíková a Viktória Králiková.

• Úspech Zelenej školy

• Žiaci tercie – tím projektu Zelená škola:

!!!!!!  Chceli by sme vás oboznámiť s ďalším úspechom  !!!!!!

Podarilo sa nám natočiť krátke video o tom, čo sa chystáme urobiť, o stanovených cieľoch, o doterajších úspechoch i neúspechoch. Pri príležitosti upratovania areálu školy sme vytvorili taktiež fotopríbeh.

Oba výtvory boli zapojené do celoslovenskej súťaže Zapoj, Zachyť, Zdieľaj a neobišli sme na prázdno! Vyhrali sme poukážku v hodnote 100 eur na nákup v eko-obchode Živica.

Videá si môžete pozrieť tu:

• Exkurzia do sveta bocianov

• V piatok 24.4.2015 žiaci kvarty zapojení do projektu Zelenej školy spolu so žiakmi prímy oslávili Deň Zeme návštevou rezervácie March Auen pri dedinke Marchegg, rozprestierajúcej sa na území lužného lesa pri rieke Morava. Mali možnosť pozorovať hniezdenie bocianov bielych a faunu a flóru lužných lesov.

Fotky z pozorovania nájdete TU.

• Vianočná akadémia

• Všetci žiaci vedeli, že sa 17.12.2013 koná Vianočná Akadémia, ale aké bolo pre nich príjemné prekvapenie, keď po ceste tam naďabili na svojim spôsobom zvláštny stánok. Predávali sa tu totiž domáce cukrovinky. U študentov to malo úspech. Bolo príjemné si osladiť vianočnú atmosféru medovníčkami. Vyzbierali sme 64 €. Ďakujeme! Získané peniaze budú poskytnuté na zveľaďovanie našej školy v ekologickom smere.

Fotografie k akcií nájdete vo FOTOALBUME.

• Skleník

• V rámci Zelenej školy sme sa  na predmete technika zapojili na konci marca do jarnej akcie skrášľovania školského dvora.  Po dôkladnom preštudovaní chabého návodu sme za 30 minút skonštruovali skleník, ktorý môžete obdivovať v rámci školskej zelene vonku.

Vaša tercia.