• Račianska koštofka

• Posledný deň pred jesennými prázdninami 29.októbra si žiaci mohli pochutiť na domácich nátierkách, koláčoch a malinovkách. Vo vestibule školy sa po štvrtýkrát konala ,,Račianska koštofka", ktorú mali nastarosti žiaci tercie. Akcia sa vydarila a už teraz sa tešíme čo si pre nás pripravia na ďalší rok.

• Mikroplasty, problém pre našu Zem

• V utorok 23.10.2019 sa študenti Sexty zúčastnili prednášky vo Vedeckej cukrárni na tému Mikroplasty, problém pre našu Zem. Vzhľadom k romu, že pred dvoma rokmi riešili tému Zelenej školy, odpad, prednáška ich zaujala. Plasty sa stali súčasťou našich životov v 50-tych rokoch minulêho storočia a odvtedy nimi ľudstvo dokázalo zamoriť celú Zem. Riešenie je na každom z nás, ako sa k tomuto problému postaví. Faktom ale zostáva, že plasty boli, sú a budú naďalej súčasťou našich životov.

• Ohrozené druhy na Slovensku

• Prvý novembrový utorok sa žiaci semináru z biológie zúčastnili prednášok Vedeckej cukrárne na tému Ohrozené druhy na Slovensku. Z prvej prednášky sa dozvedeli o rozličných biotopoch, biodiverzite rastlín Slovenska, ohrozených a vyhynutých rastlinách na Slovensku a príčinách ich ohrozenia. Druhá prednáška bola zameraná na druhy rýb v Dunaji a ohrozenie jeseterov u nás. Posledný prednášajúci zodpovedal na otázku, ako to dopadne s ľudstvom, ak umrie posledná včela. Študenti zistili, že existuje množstvo ďalších opeľovačov a včela medonostná v opeľovaní nie je až tak významná. Na záver sa hubenkári zapojili do diskusie a získali sladkú odmenu.