• Štátna jazyková škola

• Školský rok 2023/2024 bol významný z viacerých dôvodov. Jedným z nich je skutočnosť, že mala naša škola svojich prvých absolventov 5-ročného bilingválneho štúdia. Svoje vynikajúce vedomosti preukázali počas písomnej, aj ústnej maturitnej skúšky. Výborná pripravenosť, inšpiratívne diskusie.

O to viac nás napĺňa radosťou, že sa 16 z nich zúčastnili aj štátnej jazykovej skúšky, ktorú všetci úspešne ukončili. Gratulujeme!

Touto cesto by sme radi poďakovali Štátnej jazykovej škole za príležitosť, a zároveň k ich krásnemu 70-ročnému jubileu popriali len to najlepšie. Za pozvanie na oslavu, bohatý program, chutné občerstvenie a výnimočnú spoločnosť ďakujeme.

• Oxford

• Prvý júnový týždeň sa niesol v duchu spoznávania kultúry a intenzívneho štúdia anglického jazyka. Hosťovské rodiny a jazyková škola v Oxforde boli celoročnou motiváciou všetkých účastníkov. Každodenné mimoškolské aktivity a výlety priniesli veľa zážitkov a skúseností.

Na základe ohlasov lektorov, rodín, aj agentúry boli naši študenti vynikajúci. A my, ako spoluorganizátori a koordinátori, súhlasíme.

Ďakujeme!

• IH

• Spolupráca s IH Bratislava je už overenou tradíciou, ktorú ponúkame študentom gymnázia v rámci výučby cudzích jazykov.

Tento školský rok prejavili študenti záujem o vzdelávanie sa v nemeckom a španielskom jazyku až v troch termínoch. Výučba lektormi bola zabezpečená na pôde nášho gymnázia, aj v priestoroch samotnej jazykovej školy. Certifikáty, samozrejme, nemohli chýbať. Hojný počet účastníkov nás veľmi potešil!

– PK CJ