• Rozhovor s nominantkou na Slovenku roka Luciou Lednárovou Dítětovou

• Minulý rok sa stala Slovenkou roka naša bývalá žiačka Katarína Martinková; tento rok k nám na gymnázium zavítala ďalšia nominantka v tejto prestížnej ankete v kategórii biznis a manažment, pani Lucia Lednárová Dítětová, PaedDr., MBA. Tá je v súčasnosti spolumajiteľkou spoločnosti TREXIMA Bratislava, manažérkou úseku trhu práce a ľudských zdrojov. V rozhovore sa naši žiaci Lucie pýtali na jej stredoškolské roky u nás.

• Matematický klokan

• Najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete - KLOKAN sa na našej škole konala 27.3.2023 a prezenčne resp. online sa jej zúčastnilo 38 žiakov zo všetkých ročníkov. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli, tak prečo nie aj my? Troška sme si prevetrali mozgové závity a riešili rôzne logické úlohy, takže sme v škole o zážitok bohatší. Na budúci rok sa pripojte aj ostatní....

• Okresné kolo Pytagoriády

• 21.3.2023 prebehlo OK Pytagoriády v kategóriách P6 (Príma), P7 ( Sekunda) a P8 (Tercia). Našu školu úspešne reprezentovali zástupcovia každej z tried. Úspešnými riešiteľmi sa stali:

Stela Tulejová z Prímy

Viktor Cintula zo Sekundy

Tomáš Molnár a Denisa Bajanová z Tercie.

Všetkým gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Novinky z HUBENKY

• Drahí čitatelia,

vítame Vás pri znovuzrodení hubenkárskeho časopisu Novinky z HUBENKY. Po dlhej pauze sa náš školský časopis vrátil a s ním prichádzajú aj nové a svieže nápady. Dúfame, že si ďalšie stránky užijete tak, ako sme si my užili ich prípravu.

Chceme sa veľmi poďakovať všetkýcm talentovaným ilustrátorom, redaktorom a hlavne sa chceme poďakovať pani profesorke Macovej za organizáciu práce na časopise. Užite si čítanie.

Novinky z HUBENKY

Lívia Turoková-Hetešová,

Petra Váleková

• Okresné kolo fyzikálnej olympiády E a F

• V  stredu 15.3.2023 prebehlo OK FO v kategóriách E a F ( tercia a kvarta). Našu školu úspešne reprezentovali

E (kvarta)

1. miesto: Jakub Cibulka

3. miesto: Sára Ševelová

4. miesto: Matej Bartolčič

F (tercia)

1. miesto: Petra Váleková

Umiestení sa stali úspešnými riešiteľmi a najlepší v kategórii E pokračujú do krajského kola.

Všetkým účastníkom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Okresné kolo - I.miesto

• V utorok 8.3.2023 sa na SOŠ polygrafickej konalo okresné kolo stredných škôl v Mix-volejbale ​(na ihrisku museli byť počas zápasu tri dievčatá a traja chlapci). Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Naše družstvo vyhralo bez prehry skupinu a vo finále sa stretlo s družstvom  Obchodnej akadémie Račianska. Vo výbornom zápase sme nedali súperovi šancu a zaslúžene vyhrali. Víťazstvom sme si vybojovali postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 13.4.2023.

Gratulujeme !!!

• Hviezdoslavov Kubín

• A úspešný Hviezdoslavov Kubín aj do tretice. V utorok, 14. 3. 2023, súťažila 2. kategória v prednese poézie a prózy. V tej si zmerali svoje recitačné sily dve žiačky z prímy – Lucia Harangozó a Alexandra Kubaljaková. Lucka získala za svoj výkon v poézii 2. miesto. Gratulujeme!

Ľubica Rompfová

• Hviezdoslavov Kubín

• Naši študenti, Kristián Richard Rischer z tercie a Lívia Černá z kvarty sa 15.3.2023 zúčastnili okresného kola 69.ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy v 3.kategórii, kde obaja obsadili krásne 2.miesta. Kristiánov prednes ho tiež posunul do kola krajského. Zo ❤️ obom gratulujem a ďakujem im za za poctivú prácu pri príprave.

K. Ulmanová

• Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Posledný februárový deň patril mladým recitátorom IV. kategórie v tradičnej súťaži Hviezdoslavov Kubín. Tá sa konala v budove V-klubu na Námestí SNP v Bratislave.

Výkony dvoch žiakov z Gymnázia Hubeného ocenila aj skúsená porota. V oboch prípadoch išlo o krásne 2. miesta:

Anna Bičanová z I.BA, próza

Richard Pepucha z III.A, poézia

Úspešným žiakom srdečne blahoželáme!

Michaela Karaffová