• Župný športový deň BSK.

• Dňa 21.septembra 2023 sa  konal Župný športový deň Bratislavského samosprávneho kraja pre stredoškolákov. Zúčastnila sa aj naša škola a to  v športoch - futbal, florbal, basketbal a atletika. Naši žiaci -športovci vzorne reprezentovali  a postup zo základných skupín v kolektívnych športoch im ,,ušiel o vlások". Striebornú a bronzovú medailu sme získali v atletike:

II.miesto v behu na 800 m - H.Macháčková

III.miesto v behu na 100m - N.Kollárová

Gratulujeme !

• Simulované parlamentné voľby

• 21.9. sa na našej škole uskutočnili simulované parlamentné voľby pre študentov vybraných ročníkov. Naši žiaci si mohli vyskúšať, aké to je voliť a aké znalosti musia ovládať. Na výsledok volieb sa môžete tešiť v najbližšom čísle nášho školského časopisu ,,Novinky z Hubenky,,. Vo videu zistíte reakcie a vedomosti študentov a zároveň aj pohľad pani profesorky Palatickej.

• Škola škole 2022/2023

• Projekt Škola škole umožňuje partnerskú spoluprácu dvoch škôl, ktorá je prínosom tak ako pre účastníkov, aj pre samotné školy.

V školskom roku 2022/2023 si nás k spolupráci pozvalo Gymnázium Ivana Horvátha z Bratislavy. Venovali sme sa dejinám Slovenska a duševnému zdraviu – v oboch prípadoch v anglickom jazyku. Rôznorodosť vekových skupín a nápadov umožnilo pristupovať k témam komplexne.

Po prednáškach a prezentáciách zameraných na históriu našej krajiny prebehli workshopy s návrhmi študentov na vytvorenie nového ideálneho štátu (nová vlajka, text hymny, úrady, a pod.). Dôraz bol kladený na konštruktívnu a bezkonfliktnú spoluprácu zahŕňajúcu spoločné riešenia na princípe kompromisu a decentnej komunikácie.

Aktivity vychádzajúce z literárneho diela (The Perks of Being a Wallflower) boli zamerané na dôležitosť duševného a mentálneho zdravia ľudí. Študenti sa zúčastnili diskusie na tému Mladí ľudia a dnešný svet, ktorá bola zakončená workshopom obsahujúcim úlohy na sebapoznanie a návrhom trička so sloganom: Všetko sa dá zvládnuť – Ako na to?.

Výsledné videá sa nachádzajú nižšie.

Za spoluprácu ďakujeme a tešíme sa nabudúce!

PK DEJ a PK CJ

• Majsterka Slovenska

• Naša žiačka, Hanka Macháčková vybojovala I.miesto na Majstrovstvách Slovenska  dorasteniek  v šprint duatlone - ( 5km beh - 25km bicykel - 2,5km beh )

Gratulujeme !

• Výstava Od slovenskej koruny k euru

• je stála interaktívna expozícia vo výstavnej miestnosti Národnej banky Slovenska. Prináša odpovede na rôzne otázky z oblasti peňazí. Výstavná miestnosť našim žiakom sekundy a tercie interaktívnou formou objasnila v septembri 2023 odpovede na otázky:

• prečo sa európske štáty integrovali do Európskej únie a eurozóny
            • ako vznikajú a končia mince
            • ako vznikajú a končia bankovky
            • prečo potrebujeme poznať ochranné prvky bankoviek

Zaujímavou súčasťou výstavy bola aj možnosť vyraziť si vlastnú mincu na pamiatku. Už v mladom veku sa naši žiaci dozvedeli ako šetriť, ako  nenaletieť podvodníkom, ako overiť bankovky a pod. Veď nie nadarmo sa vraví , že čas sú vraj peniaze, ale peniaze sa nerovnajú času. Bez peňazí sa dá ešte vždy veľa urobiť, bez času nič.

• Švajčiarsko <3

• V dňoch 11.9. – 15.9. sa triedy Oktáva a IV.A dočkali dlho sľubovanej exkurzie do Švajčiarska. Po tradične zdĺhavej ceste, dosiahli interaktívne technické múzeumTechnorama v mestečku Winterthur.  V nasledujúcich dňoch postupne degustovali atmosféru miest svetového významu Geneva a Zürich. Okrem okúzlujúcich uličiek, námestí, kostolov, obchodíkov a čokoládovní, navštívili aj Landesmuseum Zürich múzeum FIFA. V neposlednom rade prenikli do jadra jadrovej fyziky a tajov tvorby ANTIHMOTY v Európskej organizácii pre jadrový výskum CERN.

• Úspechy našej Ninky

• Tento víkend prebehli posledné dva preteky cestnej cyklistiky tejto sezóny. Sobotný pretek sa konali Majstrovstvá SR v časovke do vrchu, v nedeľu zas preteky s hromadným štartom. V oboch sa umiestnila naša žiačka, Ninka Andacká na prvom mieste a vyhrala aj Slovenský pohár za celú tohtoročnú sezónu.