• Korešpondenčný seminár z evolučnej biológie

• Gratulujeme Tamare Funtovej zo sexty za úspešné vyriešenie 6.ročníka Korešpondenčného seminára z evolučnej biológie, ktorá sa umiestnila na jedenástom mieste zo sedemdesiatich účastníkov z celého Slovenska. A tak si vybojovala účasť na sústredení v Inštitúte vedy a technológií v Rakúsku (ISTA), kde okrem iného s ostatnými úspešnými riešiteľmi navštívi laboratória ISTA, presnášky mladých vedcov a zúčastní sa rôznych diskusií.

• Bronzová kvalifikačná expedícia DofE 2. skupina

• Ďalšia skupinka žiakov z kvarty úspešne dokončila kvalifikačnú expedíciu DofE.

Expedíciu realizovali trasou z Rače, okľukou prišli na Biely kríž, kde nocovali. Zvyšok trasy prešli na druhý deň cez hrad Pajštún až do Svätého Jura. Aj napriek miernym tímovým nezhodám a mimoriadne teplému počasiu sa im podarilo absolvovať túto cestu a úspešne prísť do cieľa.

• English Week

• V dňoch 22.5. až 26.5. 2023  sa konal na našom gymnáziu  intenzívny kurz anglického jazyka s rodenými hovorcami - English Week. Zúčastnili sa ho žiaci sekundy a tercie, ktorých vyučovali lektori z jazykovej školy International House Bratislava. Vyučovanie v dvoch skupinách trvajúce od 8.15 do 12:50 hravou formou a inovatívnymi metódami rozvíjalo komunikačnú a interkultúrnu kompetenciu našich študentov. Veľká vďaka patrí lektorskému tímu v zložení: E.Burges, J.Fisher, Luta Mark, T.Aleck, M.Wareham, D.Rigano, G.Everton, R. Parr a D. Horan.