• Deň Zeme 2022 oslavujeme 22. apríla

• a vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia . Tento deň sa začal
            oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch
            poskytovaných Zemou. Aj triedy prima a sekunda si uvedomili, že zemské zdroje nie sú
            nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia taktiež v škole.
            Počas matematiky sme si prerátali potrebné objemy zeminy na rastliny v klubovni 13-ka
            a v učebni matematiky na 12-ke. Zeminu pomocou III.A v objeme V= 80 litrov sme kúpili
            a všetky rastliny presadili.

• Stratené ilúzie

• V rámci týždňa francúzskeho filmu Crème de la Crème žiaci 1.Ba triedy navštívili predstavenie Stratené ilúzie.

• Fyzikálna olympiáda

• Aj v tomto školskom roku naši študenti úspešne reprezentovali našu školu v okresnom kole fyzikálnej olympiády. V kategórii E (kvarta, 9.ročník) sa na 3.mieste mieste umiestnili Jakub a Matej Šmídovci. Obaja chlapci postupujú do krajského kola v ktorom im držíme palce. Kategóriu F reprezentovalo šesť študentov z Tercie. Traja z nich sa stali úspešnými riešiteľmi. Najlepšie umiestenie dosiahol Peter Mlčák, ktorý obsadil 3.miesto. V silnej konkurencii sa nestratili ani Hanka Dobranská a Jakub Cibulka. Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.