• Školské kolo MO v kategóriách B a C (1. a 2. ročník SŠ)

• V utorok 24.1.2023 sa konalo školské kolo matematickej olympiády. V kategórii C súťažili Nela  Šimuniová a Ondrej Vrátil z 1.A,  obaja získali rovnaký počet bodov, takže obsadili 1.-2. miesto.

Výsledky v kategórii B:

1. miesto Martin Uhrin - sexta

2. miesto Andrej Buzaši - sexta

3. miesto Kamila Gregušová - III. BA

Gratulujeme

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU – školské kolo

• V  novembri  už tradične prebehlo na našej škole školské kolo olympiády v anglickom jazyku.

Táto súťaž v písomnej časti  testuje úroveň používania jazyka (gramatiku a slovnú zásobu), čítanie s porozumením a počúvanie. V ústnej časti sa zameriava na tzv. produkciu (opis obrázka alebo vytvorenie príbehu) a interakciu (hranie rolí).

V  školskom roku 2022/2023 sme zaznamenali v školskom kole OAJ tieto výsledky:

Kategória 1A: 1.miesto – Victoria Valčeková, 2.miesto – Mateja Štefániková, 3.miesto – Martin Gera, 4.miesto – Šimon Kotek

Kategória 1B: 1.miesto – Sára Ševelová, 2.miesto – Jakub Cibulka, 3.miesto – Nina Andacká

Kategória 1C:  1.miesto – Lucia Belanská

Kategória  2A: 1. miesto - Lujza Kalavská, 2. miesto – Daniel Hájek, 3. miesto – Andrea Valkovičová

Kategória 2B: 1.miesto – Filip Moravčík, 2.miesto – Oliver Turök Heteš, 3. miesto – Ema Mária Humenská

Kategória 2C1: 1. miesto – Anna Bičanová, 2.miesto – Martin Jakubek, 3. miesto Duy Le Quang

Kategóeia 2C2: 1. miesto – Šimon Ondrej Luknár, 2. miesto – Adam Rehák

Všetkým blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.

Andrea Macová

• SHAKESPEARE MEMORIAL – celoslovenské kolo

•    Dňa 8.12. 2022 sa po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu konečne otvorili brány Zichyho paláca pre súťažiacich z celého Slovenska na 25. ročníku recitačnej súťaže v anglickom jazyku -  Shakespeare Memorial. Súťaže sa zúčastnilo 58 súťažiacich z 25 gymnázií z celého Slovenska.

Súťaž sa už tradične koná v kategóriách poézia a próza, ktoré sú ešte rozdelené podľa veku súťažiacich celkovo do šiestich kategórií. Jej organizátorom  je tradične Prvé súkromné gymnázium Bajkalská – tento rok viedla organizáciu súťaže pani Eva Drozdová. S potešením môžeme skonštatovať, že v šiestej kategórií  (poézia – ročníky 1.-4. ) sa predstavila študentka nášho gymnázia Hoang Khanh Quyen –Júlia, ktorá v tejto najpočetnejšie obsadenej kategórii obsadila 12. miesto. Tiež nás teší fakt, že našu školu reprezentovala ako porotkyňa kolegyňa PaedDr. Monika Antalová, ktorá Júliu pripravovala.

Na záver by som sa chcela poďakovať obidvom zúčastneným za reprezentáciu školy, popriať im ešte veľa úspechov v tejto oblasti a vyjadriť nádej, že umelecký prednes v anglickom jazyku si získa v budúcnosti na našom gymnáziu viacej priaznivcov.

Mgr. Andrea Macová DiS.art