• Olympiáda kritického myslenia

• Olympiáda kritického myslenia je súťaž pre študentky a študentov stredných škôl. Jej organizátorom je Slovenská debatná asociácia. Súťaž reaguje na nedostatok vzdelávania v oblasti kritického myslenia a mediálnej gramotnosti mladých ľudí. Prebieha v dvoch vekových kategóriách a troch súťažných kolách. Vznikla v roku 2021 a o rok neskôr sa do súťaže zaregistrovalo takmer 6000 študentov z vyše 200 škôl na celom Slovensku. Školské a krajské kolo sa koná sa formou on-line testu.

Ciele OK

Posilniť odolnosť voči dezinformáciám a manipulačným taktikám

Rozvinúť argumentačné zručnosti mladých ľudí

Zvyšovať kvalitu verejnej diskusie

Naučiť mladých ľudí overovať správy a určovať dôveryhodné zdroje informácií

Vytvoriť zdravé návyky pri trávení času na sociálnych sieťach

Zlepšiť schopnosť korektne interpretovať dáta, štatistiky a grafy

Výsledky OKM – školské kolo (Gymnázium Hubeného)

1.kategória:  1.miesto: Daniel Hájek - sexta, 2. miesto: Lucia Mrvová - 1.BA, 3. miesto: Hugo Matúš Holík -  sexta

Úspešní riešitelia: Gabriela Vörösová - kvinta, Júlia Burianová - 1.A, Alexa Cox - kvinta, Tereza Pisarčíková - kvinta

2.kategória:1.miesto: Martin Jakubek - 4.BA, 2.miesto: Oliver TürökHeteš - septima, 3.miesto Robert Hlavinka - 3.A

Úspešní riešitelia: Tobiáš Benko 3.BA, Marián Blaha a Rebeka Melichová-  oktáva, Diana Eliášová - 3.A

Výsledky OKM – krajské kolo (Gymnázium Hubeného)

Úspešní riešitelia: Daniel Hájek (sexta)

Hugo Matúš Holík (sexta)

Ďakujeme za účasť a všetkým úspešným riešiteľom školského a krajského kola blahoželáme!

• SOČ

• Júlia Cibulková zo IV.BA sa stala úspešnou riešiteľkou v krajskom kole SOČ a skončila na krásnom treťom mieste s prácou Anglicko - slovenský a slovensko - anglický slovník matematických pojmov, ktorý dúfame čoskoro bude dostupný pre žiakov školy.

Gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Fyzikálna olympiáda krajské kolo

• Jakub Cibulka z Kvarty sa stal úspešným riešiteľom  v krajskom kole fyzikálnej olympiády. Gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

Ďakujeme aj Matejovi Bartolčičovi a Sáre Ševelovej z Kvarty, ktorým pár bodov k úspešným riešiteľom chýbalo.

• Vedecký kemp Centra biovied SAV

• V dňoch 13. - 17. 3. sa naši študenti zúčastnili Vedeckého kempu Centra biovied Slovenskej akadémie vied. Vyskúšali si prácu v laboratóriu, od teoretickej prípravy až po praktické prevedenie výskumu. Do hĺbky sa zaoberali napríklad metódou PCR, s ktorou sme sa mnohí stretli počas pandémie, alebo metódou planárnych lipidových membrán využívanou aj pri štúdiu dedičných srdcových chorôb.

Za možnosť oboznámiť sa s konkrétnymi postupmi a za získané skúsenosti ďakujeme.

Rovnako by sme sa chceli poďakovať aj p.p. Drábekovi za sprostredkovanie tejto príležitosti.