• Kvinta v Prahe

• Od 16.6.2022 do 18.6.2022 sa trieda kvinty zúčastnila výletu do Prahy. Hneď po príchode sa vybrali do Židovského múzea, kde si vypočuli zaujímavosti o židovskej kultúre. Na ďalší deň sa skoro ráno vybrali na rozhľadňu Petřín, z ktorej mali výhľad na stovežatú Prahu a zabavili sa v zrkadlovom bludisku. Z rozľadne navštívili historické pamiatky: Pražský hrad, Lennonová stena. Karlov most, Pražský orloj. Posledný deň ukončili návštevou Technického múzea v Prahe.

• Sexta v Budapešti

• V treťom júnovom týždni sa trieda Sexta zúčastnila dvojdňového výletu do Budapešti. Hneď po príchode do Budapešti si študenti obzreli Hradný vrch s Kráľovským palácom, Matejov chrám a Rybársku baštu. Poobede spoznávali historické centrum Budapešti. Nasledujúci deň navštívili Baziliku svätého Štefana a jej vežu s krásnym výhľadom. Výlet ukončili návštevou najväčšieho stredoeurópskeho morského akvária Tropicarium.

• SPAZIERGANG

• Počasie ako na objednávku pre kvintu, ktorá dnes, 21.6.02022, absolvovala prechádzku po historickom centre Bratislavy. Žiaci si pripravili krátke texty  o najznámejších pamiatkach, ktoré striedali  ich reakcie  a komentáre na okolité podnety. Samozrejme, všetko  v nemčine. Nechýbala ani zmrzlina.

• Vysoké Tatry

• V dňoch 15.-17.júna 2022 sa žiaci I.A zúčastnili výletu do Vysokých Tatier. Cesta vlakom do cieľovej stanice Svit, kde sme boli ubytovaní,  ubehla rýchlo. Po krátkej obhliadke mesta Svit, nasledovala opekačka. Ďalší deň sme sa ráno vybrali na Štrbské pleso, kde sme v krásnom počasí strávili celý deň. V piatok sme cestovali domov, obohatení o kopec zážitkov a v popoludňajších hodinách  šťastne pricestovali do Bratislavy.

• Račianska medziškolská olympiáda

• V piatok 10.6.2022 sa na ZŠ Tbiliská, konala tradičná športová akcia pre žiakov základných škôl a prvých stupňov gymnázií pod názvom ,,Račianska medziškolská olympiáda ", na ktorej sa zúčastnila aj naša škola. Súťažilo sa v atletike, basketbale a futbale. Prvé miesto vybojovali basketbalisti  v zložení - M.Šmída,J.Šmída,P.J.Lambrecht, M.Milý, D.S.Panáček (kvarta).

Prvé miesto získala aj H.Dobranská (tercia) v behu na 600 m. Druhé miesto sme obsadili v zmiešanej štafete v zložení L.Gaťová, M.Šmída, H.Dobranská, J.Šmída. Futbalisti bojovali, ale na stupne víťazov zatiaľ nedosiahli.

Olympiáda prebiehala v športovom duchu, všetci si schuti zašportovali a odchádzali domov s dobrým pocitom.

Gratulujeme !!!

• Bojnice

• V maturitnom týždni sa kvarta a 18 žiakov z primy v skorých ranných hodinách vybrali do Bojníc. Dopoludnia si podrobne prezreli zámok a po obedňajšej pauze obdivovali faunu ZOO. Cesta domov ubehla rýchlo, žiaci absolvovali vedomostný kvíz o zámku a  rovnako súťažili o najlepšiu fotku výletu. Výlet sa vydaril a kvarta už plánuje ďalší.......

• American Week

• V dňoch 21.5 - 25.5 prebehol na našej škole American Week pre študentov I.BA. Študenti sa dozvedeli veľa o americkej histórii, ako aj o tom, ako USA ovplyvňovalo a menilo konflikty v Európe. Témy neboli ale iba historické, ale aj kultúrne a „zo života“, takže sa študenti dozvedeli aj informácie z „praxe“. Svoje schopnosti v anglickom jazyku si vyskúšali počas a aj po prezentáciách pri kladení otázok a vedení konverzácie s prednášajucimi.. Ďakujeme prezentujúcim ale aj pani Kristíne Kohútovej, vďaka ktorým sa celá táto akcia uskutočnila a ďakujeme im taktiež za vybratie Gymnázia Hubeného ako školu, kde sa American Week konal vôbec po prvý krát. Študenti taktiež urobili rozhovory s prednášajucimi na Spotify, link je tu: https://open.spotify.com/show/0GAZ5TcgZvDBdsJOKTkaav?si=b0e68b9283d348b1.

• Skalica a Petrus

• Dňa 7.6. 2022 sa kurátka zo sekundy zúčastnili literárno-historickej exkurzie do Skalice a Petrusu. Bolo pekne, poučne a veselo :)