• Túlavý autobus

• CEEV Živica nás ako školu so záhradou, ktorá učí srdečne pozýva na online webinár Túlavý autobus po slovenských inšpiratívnych záhradách, ktoré učia.

Stačí, ak si dnes (11.5.) o 18.30 otvoríte facebookovú stránku Živice https://www.facebook.com/ceev.zivica/ a môžete webinár sledovať naživo,

alebo si ho pozrieť aj kedykoľvek neskôr ako video na rovnakej stránke.

Rovnako nás už teraz pozývajú aj na pokračovanie webinára vo štvrtok 14.5. o 18:30, kde sa presunieme do inšpiratívnych českých školských Záhrad, ktoré učia.

• Rúška

• V dnešnej netradičnej dobe rúško naozaj nie je hanba. Svoje o tom vedia aj naší najmladší žiaci z prímy, sekundy a tercie, ktorí si svoje ochranné rúška vyrobili doma. Dúfame, že pújdu príkladom aj ostaným. Ich výtvory si môžete pozrieť v albume Rúška

• Hviezdoslavov Kubín

• Dnes 4.3.2020 sa zúčastníme Okresného kola 66. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Ema Hierchnerová 2.A

• Stretnutie DofE

• V stredu 4.3.2020 sa bude konať stretnutie účastníkov DofE v učebni fyziky o 14:00. Účasť je nutná!

• Olympiáda z dejepisu

• Srdečne gratulujeme Alene Ličkovej z kvarty, k druhému miestu v okresnom kole dejepisnej olympiády z dejepisu a postupu do krajského kola.

• Slovensko bez drog

• Aj v 2.poroku, v dňoch 12.2-13.2.2020 sme pokračovali v prednáškach pre ,,veľké gymnázium", ktoré odprezentovala p. Erika Botlíková z neziskovej organizácie Slovensko bez drog.

• Olympiáda v anglickom jazyku - krajské kolo

• Dňa 12.2. 2020 sa konalo v Spojenej škole Novohradská krajské kolo olympiády v anglickom jazyku. Gymnázium Hubeného v kategórii 2 B úspešne reprezentoval študent oktávy – Norik Amirkhanyan, ktorý získal tretie miesto. K úspechu mu blahoželáme.

• Vedecká cukráreň a ekológia?

• Aj takéto témy zaujímajú našich študentov v rámci prírodovedných predmetov. Preto sa žiaci triedy 1.A zúčastnili dňa 11.2.2020 podujatia v CVTI na Lamačskej ceste na tému: Ekosystém v ohrození: Ako človek a klimatická zmena menia tvár slovenských riek. Žiaci sa aktívne pýtali na problémy s pitnou vodou v Ba a okolí, na stav skládky v Pezinku, na neustálu hrozbu potôp našej jedinej neregulovanej riečky Belá, ako aj na regulácie ostatných tokov, ako sú napr. derivačné kanály a pod. Viac na https://vedanadosah.cvtisr.sk/galerie/210/bratislavska-vedecka-cukraren-2020-januar-jun

• Okresné kolo matematickej olympiády

• Vo štvrtok 30.1.2020 sa konalo okresné kolo MO Z9 (kvarta). Našu školu reprezentovali Martin Benko, Alena Ličková, Jakub Šašov, David Miklós, Lucia Perbecká s nasledovným umiestením:

2. miesto Martin Benko  - 16b

7. miesto Ličková Alena -13b

7. miesto Šašov Jakub - 13b

Gratulujeme.

• Matematická olympiáda

• V utorok 28.1 sa konalo školské kolo MO v kategóriách B ( sexta) a C ( kvinta).Súťažné úlohy riešilo spolu 11 študentov. Do krajského kola postúpili a našu školu budú 31.3.2020 reprezentovať:

Matej Chovanec - sexta

Nina Bezdeková, Ľubomír Matuška, Liam Pach - kvinta

Postupujúcim gratulujeme a držíme palce. Ostatným ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Futsal - 2. miesto v krajskom kole

• Naši futsalisti sa po dlhodobej časti, ktorú hralo 16 družstiev, prebojovali medzi štyri najlepšie v Bratislavskom kraji. V záverečnom turnaji opäť nesklamali a prehrali až vo finále. Postup na MS-R im tak unikol len o vlások. Chlapci si za predvedenú hru a športové vystupovanie zaslúžia veľkú pochvalu - výborne reprezentovali Hubenku.

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený S.Korenačka.

• Obrázky z výstavy

• V piatok 24.01.2020 sa tercia zúčastnila druhé cyklu Hudobnej akadémie v Slovenskej filharmónii. Žiaci mali možnosť si vypočuť ako skladateľ Musorgskij pretvoril obrázky z výstavy do hudby.

• Komparo

• Tercia sa tento školský rok zapojila do projektu KOMPARO, v rámci ktorého bola testovaná vo vedomostiach z matematiky, slovenského jazyka a literatúry, biológie a geografie. Zo všetkých 375 testovaných škôl sa naša škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl. Tercií gratulujeme k ich úspechu.

• Stretnutie DofE

• V stredu 29.1.2020 sa bude konať stretnutie účastníkov DofE o 14:00 v učebni fyziky. Účasť nutná.

• Frankenschwein

• Dňa 14.1.2020 sa triedy príma a tercia zúčastnili interaktívneho predstavenia v Pistoriho paláci.

• Vianočná akadémia

• Dňa 17. decembra 2019 sa v našej škole uskutočnila Vianočná akadémia. V tomto príspevku by sme chceli srdečne poďakovať žiakom septimy, všetkým učiteľom, ktorí sa podieľali na organizácii tejto akcie, všetkým nadaným žiakom a taktiež zvukárovi.

• Exkurzia vo Viedni

• V piatok 13.12.2019 sa žiaci 1.BA vybrali vlakom do Viedne. Navštívili Rakúsku galériu Belvedere, kde videli a dozvedeli sa niečo o najkrajšom obraze Gustava Klimta Bozk. Potom sa električkou presunuli k Dómu Svätého Štefana. Pozreli si tiež neďalekú atrakciu Time Travel, kde sa presunuli do čias dávno minulých. Hladní a smädní sa zašli pozrieť aj na vianočné trhy.