• Egypt očami detí

• V októbri sa žiačky sekundy Denisa Bajanová, Simona Baranová, Lívia Turoková Hetešová a Natália Loyová zúčastnili celosvetovej výtvarnej súťaže Egypt očami detí, Súťažili v kategóriách- ručne robená hračka a Egypt. Súťaž zorganizovalo Oddelenie zahraničných vzťahov Ministerstva kultúry Egyptskej republiky.

• Naše šaty!

• „ Intenzívne cítim, ako môj mozog vďaka premýšľaniu za posledných pár hodín zosilnel.
            Ako sval, ktorý sa musí používať. Budem trénovať, lebo ho potrebujem! „
            Zaujíma vás téma, resp. debata o kritickom myslení? O populizme? Tieto témy sú
            v dnešnej dobe veľmi dôležité. Vedieť vyhodnotiť informácie, ktoré nám častokrát
            podsúvajú práve populisti. Zvážiť svoje rozhodnutia a názory. Zaujať kritický postoj
            neznamená kritizovať, ako si mnoho mladých ľudí dnes myslí.
            Aj o tom bola inscenácie  divadla Ludus Naše šaty! v Štúdiu L+S., ktorej sme sa
            dňa 2.11.21 zúčastnili so 63 tretiakmi ako diváci v bubline našej školy..
            Divadelníci pochválili našich študentov slovami „vnímaví, inteligentní, vychovaní

• Krajské kolo SŠ v cezpoľnom behu

• V utorok 26.10.2021 sa uskutočnilo Krajské kolo SŠ v cezpoľnom behu dievčat a ani v krajskom kole naše ,,baby" nesklamali.

Družstvo v zložení - H.Macháčková, B.Bahnová a Ch.Radičová obsadilo krásne 2. miesto.

V súťaži jednotlivkýň získala H.Macháčková skvelé 2. miesto.

Gratulujeme !

• Cezpoľný beh

• V utorok 19.10.2021 sa uskutočnilo Okresné kolo SŠ v cezpoľnom behu chlapcov a dievčat. Naši žiaci úspešne reprezentovali školu a družstvo dievčat si prvým miestom v súťaži družstiev vybojovalo postup do Krajského kola SŠ. Gratulujeme !

Umiestnenie :  Chlapci - družstvá -     2.miesto - J.Kuchta ,P.Polakovič, M.Kocka

individuálne - 2.miesto - J.Kuchta

Dievčatá- družstvá -   1.miesto - H.Macháčková, Ch.Radičová, B.Bahnová

individuálne - 2.miesto - H.Macháčková

3.miesto - Ch.Radičová

5.miesto -  B.Bahnová

• Župný športový deň BSK

• Dńa 6.októbra sa v športovom areáli Mladá Garda konal Župný športový deň BSK stredoškolákov.

Naši študenti - športovci súťažili vo futbale, florbale a atletike. Po výborných výkonoch florbalisti obsadili 3.miesto, futbalistom o,, vlások" ušiel postup do finálovej časti a z atlétov najlepšie umiestnenie dosiahol Martin Cisár, ktorý v behu na 800 m obsadil pekné 2.miesto.

• Svetové školské športové hry

• Na historicky prvých Svetových školských športových hrách, ktoré sa konali v srbskom Belehrade
            v dňoch 11.9.-19.9.2021 sa zúčastnil aj žiak našej školy Denis Procházka. V hrách bojovali športovci
            vo veku 13 až 15 rokov.
            Na športovom podujatí v atletických disciplínach sa zúčastnili športovci zo 17 krajín, vrátane
            Slovenska. Celkovo získali 21 medailí, čo ich zaradilo na šieste miesto.
            Denis Procházka súťažil v dvoch atletických disciplínach beh na 300 metrov prekážok a bol členom
            štafety 100-200-300-400 metrov, ktorá obsadila krásne druhé miesto, hneď za borcami z Namíbie.

• KOMPARO

• 29. apríla 2021 žiaci tercie písali testy KOMPARO z matematiky, zo slovenského jazyka a literatúry, z dejepisu, z fyziky a zo všeobecných štúdijných predpokladov. Svojimi výsledkami sa zaradili medzi 25% najúspešnejších.

Gratulujeme!

EXAM

• Úspešní recitátori súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Aj počas tejto neľahkej situácie sa konala známa recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín, ktorej cieľom je podporiť mladé talenty. Okresné kolo ale prebehlo netradičnou formou – víťazi školských kôl mali nahrať videozáznam so svojím prejavom. Túto úlohu hravo zvládli i žiaci našej školy – Kristián Richard Rischer z prímy a Lívia Černá zo sekundy.Šikovnosť našich študentov zaujala aj porotu. Kristián sa v 2. kategórii (próza) umiestnil na 1. mieste, a a tak postupuje do krajského kola. Lívia obsadila v 3. kategórii (poézia) 3. miesto.

Kristiánovi a Lívii srdečne gratulujeme!

• Geografická olympiáda – krajské kolo

• Veľmi pekný výsledok na krajskom kole geografickej olympiády dosiahol Daniel Sebastian Panáček z tercie a z tretieho miesta postupuje na celoslovenské kolo geografickej olympiády.

Gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom kole!

• Literárny úspech v súťaži DÚHA

• Dňa 7.5. boli zverejnené výsledky celoslovenskej súťaže DÚHA. Súťažiaci mohli predviesť svoje zručnosti vo výtvarnej a v literárnej tvorbe. V oboch prípadoch boli k dispozícii dve témy. Naša žiačka Paulínka Ličková zo sekundy získala čestné uznanie za svoju originálnu poviedku na tému Ovocie a zelenina – moji každodenní kamaráti.

Paulínke blahoželáme a ďakujeme všetkým šikovným študentom našej školy, ktorí sa súťaže zúčastnili.

8. miesto: Gabriela Vorosová (11 bodov) - úspešný riešiteľ

Všetkým súťažiacim gratulujeme k výsledku a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy

• Matematická olympiáda

• 31.3 prebehlo OK MO. Našu školu reprezentovali 3 žiaci z prímy, 4 zo sekundy a 6 z tercie. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a gratulujeme úspešným riešiteľom:

• 2%

• Vážení rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Viac na: 2%

Ďakujeme

• Fyzikálna olympiáda

• V stredu 17.3.2021 prebehlo okresné kolo fyzikálnej  olympiády. Našu školu reprezentovala trojica z Tercie. Ester Chovancová obsadila 1.miesto v OK FO v kategórii F. Gratulujeme.

A Gratulujeme aj Jakubovi a Matejovi Šmidovcom, ktorí obsadili krásne 3-4. miesto.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Výsledky geografickej olympiády

• V okresnom kole obsadil 2. miesto, s rovnakým počtom bodov ako prvé miesto a postupuje do krajského kola Daniel Panáček.